نرم افزار مدیریت کارکنان

سازمان‌های موفق از ترکیبی از عواملی ساخته می‌شوند که به فرآیند کسب‌وکار آنها کمک می‌کنند. اساسی ترین عاملی که باعث فروش محصولات یا خدمات آنها می شود، کارکنانی هستند که بهترین تلاش خود را برای حفظ چرخش چرخ ها به کار می گیرند. بنابراین، مدیریت کارکنان وظیفه ای است که باید به خوبی انجام شود تا اطمینان حاصل شود که از پتانسیل کامل هر شخص استفاده می شود.

 

مدیریت کارکنان از تعدادی فرآیندهای درهم تنیده تشکیل شده است که توسط سازمان ها برای حفظ عملکرد خوب کارکنان خود استفاده می شود.

 

به طور سنتی، این فرآیند توسط افرادی که در نقش های رهبری هستند از طریق انگیزه، فرهنگ سازمانی قوی و پاداش های به موقع هدایت می شود. با گسترش سریع فناوری و نرم افزارهای تخصصی، سازمان ها اکنون می توانند با بهبود فرآیندهای مدیریت کارکنان موجود، کارکنان خود را بهتر مدیریت کنند.

 

مدیریت کارکنان و اصطلاحات دیگر – شباهت های بیشتری تا تفاوت ها؟

 

احتمالاً همه کسانی که به عنوان بخشی از وظایف حرفه ای خود با افراد دیگر کار می کنند، می توانند تصور کنند که مدیریت کارکنان به چه معناست. با این وجود، برای دید بهتر، می‌خواهیم در مورد برخی از تفاوت‌های کوچک که با چند تعریف زیر در مورد این موضوع در اینجا نشان داده شده است، صحبت کنیم.

 

مدیریت کارکنان بر اساس ایده ها و رویه هایی است که برای افزایش انگیزه، بهره وری و عملکرد کارگران ایجاد شده است.

 

 

 

این تعریف بر تمرکز بر کارکنان تاکید دارد. در مورد کسب و کار، شرکت و اهداف، چالش ها، الزامات و غیره سخنی به میان نمی آید. از این منظر می توان گفت که سیستم مدیریت کارکنان در مورد افزایش رضایت کارکنان است، در مورد اینکه چگونه از یک کارمند فردی شادتر بسازیم، به ویژه در حین انجام وظایفش.

 

تنها چیزی که می دانیم این است که در زمینه کسب و کار هستیم. بنابراین، هر زمان که در مورد مدیریت کارکنان، مدیریت عملکرد و بهره برداری صحبت می شود، به ارتباط آنها با کسب و کار فکر می کنیم.

 

سیستم مدیریت کارکنان تلاشی است برای کمک به کارکنان برای انجام بهترین کار هر روز به منظور دستیابی به اهداف بزرگتر سازمان.

 

ما به مدیریت منابع، به معنای نقش مدیر در طول این فرآیند و تلاش‌های مدیریت کارکنان نزدیک‌تر می‌شویم. مدیریت کارکنان بر فرآیندی تمرکز می کند که به کارکنان کمک می کند هر روز بهترین عملکرد خود را برای دستیابی به اهداف بزرگتر سازمانی انجام دهند.

 

مدیریت منابع فرآیند برنامه ریزی، زمان بندی و تخصیص منابع برای تکمیل یک پروژه است.

 

البته افراد می توانند بگویند که این تعریف در مورد منابع صحبت می کند و منابع نیز حداقل معانی کمی دارند. و نکته خوبی است مصالح ساختمانی، تجهیزات اداری، بودجه و مدیران نیز نقش منابع را ایفا می کند. اما شرکت‌های توسعه نرم‌افزار، بازاریابی دیجیتال، بازی‌سازی، شرکت‌های حقوقی، صنعت آموزش الکترونیکی، و خدمات و صنایع بسیار بیشتر به افراد و مهارت‌های آنها متکی هستند. مردم، نیروی کار، کارمندان – همچنین به یک خانواده بزرگ از منابع تبدیل می شود. به‌ویژه کارمندانی که مهارت‌های خاصی ندارند، مثلاً پاسخی برای نیازهای کسب‌وکار و یا پروژه هستند.

 

با جمع بندی ملاحظاتی که تاکنون انجام شده است، مدیریت کارکنان در مورد حمایت از کارکنان در دستیابی به بالاترین نتایج و دستیابی به اهداف شرکت است. هنگامی که مدیریت منابع را شامل می شود، همین اتفاق می افتد. تفاوت اصلی بین آنها این است که مدیریت منابع بر نقش بهینه سازی مستمر تأکید دارد که شامل برنامه ریزی و تخصیص فرآیندها برای “به حداکثر رساندن کارایی عملیاتی” و بستن یک کار یا پروژه با نتایج مورد انتظار، در زمان مورد انتظار است.

 

در مقاله ای از سال 2010، یک مدیر منابع انسانی نوشت:

 

مدیریت منابع انسانی (HRM) فرآیند به کارگیری افراد، آموزش آنها، جبران خسارات آنها، تدوین سیاست های مربوط به آنها و توسعه استراتژی هایی برای حفظ آنها است. (فراش، شادوویتز، شلی، «در منابع انسانی هیچ ناله‌ای وجود ندارد»)

 

همه‌ی این موارد چه ارتباطی با مدیریت منابع انسانی دارند؟

mobile banner

چه چیزی تعاریف مدیریت کارکنان و مدیریت منابع را به هم مرتبط می کند؟

بدیهی است که شرکت ها چالش های داخلی و خارجی یکسانی ندارند. حتی همان محصولات، گروه هدف مشتریان یا محدوده خدمات – آنها در مراحل مختلف توسعه هستند و علاوه بر این، برخی از شرکت ها زیر 30 کارمند دارند و برخی دیگر بالای 150 کارمند.

 

با این وجود، آیا ما شباهت هایی بین HRM و مدیریت منابع و کارکنان می بینیم؟

 

آیا آموزش کارکنان با در نظر گرفتن اهداف تجاری شرکت و پتانسیل این کارمند انجام می شود؟

 

توجه به حجم کار کارکنان، یا استفاده کارکنان/منابع، به ویژه در مورد استفاده کم و یا بیش از حد، زمان صرف شده برای وظایف یا عملکرد کلی، یا برنامه ریزی مناسب و تطبیق متخصص مناسب با موقعیت شغلی و/یا پروژه  همه اینها می تواند در هر یک از زمینه های مدیریتی ذکر شده  در مدیریت کارکنان، مدیریت منابع و مدیریت منابع انسانی نیز یافت شود.

f7aa4cfffdc95ed3d18a8aa848314df606986f97نکات مهم مدیریت کارکنان

1. ایجاد شرایط برای ارتباط باز و خودجوش

 

ارتباط بی عیب و نقص دلیل اصلی ماندن کارکنان برای سال های طولانی در یک شرکت است. جستجوی متخصصان جدیدی که باید جای کسانی را که می خواهند شرکت را ترک کنند پر کنند، زمان بر و چندین برابر گران است.

 

به طور قیاسی هنگام مقایسه جمع آوری یک مصرف کننده جدید با حفظ مصرف کننده فعلی گزینه دوم عمدتاً بسیار ارزان تر است. بنابراین، بدیهی است که این یک مهارت مهم است که باید ایجاد و تقویت شود تا جریان مؤثر اطلاعات در کل سازمان امکان پذیر شود.

 

2. برنامه ها، اهداف و پیش بینی های روشنی تنظیم کنید

 

اهداف عملکرد کارکنان باید با مأموریت سازمان شما همسو باشد. برای حفظ تلاش کارکنان در جهت موفقیت سازمان باید اهداف روشن، قابل سنجش و چالش برانگیزی تعیین کرد.

 

به طور منظم به کارکنان در مورد آنچه از آنها انتظار می رود توضیح دهید و آنها را پاسخگو نگه دارید. حتی برای رفتارها و معیارهایشان.پ

تعیین انتظارات باید در مرحله ورود به سیستم آغاز شود تا اطمینان حاصل شود که کارکنان به درستی با فرهنگ سازمانی جهت گیری می کنند.

 

3. بازخوردها را تشویق کنید

 

بازخورد فرآیندی است که از طریق آن کارمندان و سازمان به طور متقابل رشد می کنند. انتقادات سازنده و تشویق و پاداش منظم را برای کار خوب انجام دهید و بازخورد در مورد سیاست ها و فرآیندها را بپذیرید تا سازمان را به مکان بهتری تبدیل کنید.

 

4. ارائه غرامت رقابتی

 

غرامت و مزایا دو دلیل اصلی هستند که کارکنان به دنبال راه های جدید هستند. قرار گرفتن در صدر رقبا با داشتن یک برنامه پاداش کل عالی در این بخش، باعث می شود کارکنان انگیزه کامل را برای عملکرد کامل و ماندگاری در سازمان شما داشته باشند.

 

5. به موقع پاداش دهید

 

پاداش و به رسمیت شناختن کارکنان برای مشارکت کارکنان مرکزی است. کلید موفقیت در اینجا زمان بندی است. جوایز باید کوچک و مکرر باشد تا سطح انگیزه را بالا نگه دارد. سازمان‌ها باید برنامه‌ای مدیریت‌شده بر روی پلت‌فرم مناسب پاداش و شناسایی کارکنان داشته باشند تا اطمینان حاصل شود که از کارمندان قدردانی می‌شوند.

 

  1. فراموش نکنید که کار خود را بهینه کنید و ابزارهای بهره وری یا نرم افزار مدیریت کارکنان را در نظر بگیرید

 

نتیجه

گرانبهاترین منبع هر سازمان، سرمایه انسانی است، از این رو، مدیریت کارکنان یک فرآیند اصلی است که باید به درستی انجام شود تا نتیجه نهایی بهبود یابد. ترکیب اصول مدیریت کارکنان با ابزارهای فناورانه پیچیده مثل نرم افزار مدیریت کارکنان بهترین راه برای هر سازمانی است که به دنبال ایجاد انگیزه در کارکنان خود و افزایش عملکرد است.

برخی دیگر از مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

جدیدترین مقالات

آخرین شماره نشریه دانا

keyboard_arrow_up