راهکار CyberERP

سیستم CyberERP با یکپارچه‌سازی وظایف اصلی سازمان مانند مدیریت مالی، مدیریت منابع انسانی، خرید و تدارکات، انبار، تولید و برنامه‌ریزی تولید، فروش و ارتباط با مشتریان، در یک زیرساخت واحد اطلاعاتی و با ایجاد سازگاری و از بین بردن مغایرت اطلاعاتی در بخش‌های مختلف سازمان، امکان پردازش و تحلیل به‌موقع اطلاعات را در فرایندهای تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری سازمان فراهم کرده و در نتیجه امکان برنامه‌ریزی و همچنین کنترل موثر سازمان را برای مدیریت فراهم می‌آورد.

برای آشنایی بیشتر با مفهوم ERP می‌توانید مقاله‌ی “برنامه ریزی منابع سازمانی یا erp چیست؟” را مشاهده فرمایید.

CyberERP

ویژگی ها

CyberERP با استفاده از پایگاه داده متمرکز Oracle تصویری یکپارچه و زنده از سازمان ارائه می‌دهد. این تصویر امکان بررسی و پیگیری لحظه به لحظه منابع سازمان مانند وجوه نقد، مواد پیش‌ساخته و خام، ظرفیت تولید، و یا تعهدات سازمان مانند سفارش‌ها و یا درخواست‌های خرید از مرحله تأیید درخواست تا تحویل نهایی، و حقوق و دستمزد را فراهم می‌آورد. با توجه به استفاده از پایگاه داده واحد و یکپارچه برای نگهداری اطلاعات مرتبط با تمامی کارکردهای سازمان (مانند امور مالی، خرید، فروش، تولید، انبار، حقوق و دستمزد و…)، علاوه بر در دسترس قرار گرفتن تمامی اطلاعات مورد نیاز مدیریت، وجود داده تکراری و ایجاد خطای انسانی ناشی از آن در اطلاعات سازمان به صفر می‌رسد.

افزایش دسترسی به اطلاعات ارزشمند سازمان، تصویری شفاف و همه‌جانبه از سازمان در اختیار مدیریت قرار داده و امکان تعریف شاخص‌های عملکردی مشترک و اندازه‌گیری آن‌ها را برای بخش‌های مختلف سازمان فراهم می‌آورد. یکپارچگی اطلاعات سازمان همچنین امکان مدیریت متمرکز هزینه‌های مختلف و درنتیجه کاهش محسوس هزینه‌های سازمان را فراهم می‌آورد. علاوه بر این، سرعت تعامل و ارائه سرویس به مشتریان به میزان چشمگیری افزایش می‌یابد.

yekparchegi

حذف پیگیری کاغذی کارها و مسیریابی خودکار و الکترونیکی امور در سازمان، تأثیر محسوسی بر سرعت انجام کارها خواهد گذاشت. حرکت فرایندی به این معناست که به‌محض اینکه فردی قسمت مربوط به خود از کار را به انجام رساند، جریان امور به‌طور خودکار به فرد بعدی در مسیر فرایند منتقل می‌گردد (به‌عنوان مثال از انبار به مالی). بدین ترتیب علاوه بر جلوگیری از اتلاف زمان، جلوی خطای ناشی از فراموشی و یا گم شدن کار گرفته می‌شود. تبعیت فرایندهای کاری از نظم ترتیبی، درستی انجام مراحل مختلف کار (بخصوص مراحلی که مستعد خطای انسانی هستند) را تضمین می‌کند. در حقیقت هر نقطه در یک فرآیند به‌منزله چک‌پوینت برای مراحل قبلی عمل می‌کند. بدین ترتیب این اطمینان نیز حاصل می‌شود که هیچ موردی از قلم نخواهد افتاد.

از طرف دیگر اجرای اتوماتیک فرایندهای خودکار سیستم مانند صدور خودکار صورت‌حساب‌های فروش یا سفارش‌های خرید بر اساس روال‌های تعریف‌شده در یک سیستم یکپارچه، ناکارآمدی حاصل از انجام دستی امور مذکور و همچنین خطای پیش‌بینی‌های مرتبط را کاهش می‌دهد. فرایندمحوری، شفافیت اطلاعات در سازمان را افزایش می‌دهد. به این معنا که مدیریت به‌سرعت می‌تواند وضعیت هر آیتم (اطلاعاتی یا فیزیکی) در هر نقطه از سازمان را بررسی نماید. این مزیت به افراد کلیدی سازمان اجازه می‌دهد پروسه‌های بحرانی در هر نقطه از سازمان را بررسی کرده و تنگناها،‌ مشکلات و نقاط گلوگاهی را شناسایی و برطرف نمایند. همچنین امکان نظارت بر عملکرد و بازدهی قسمت‌های مختلف فراهم می‌گردد. علاوه بر این ازآنجا که کلیه اطلاعات مرتبط با گردش کار و اجرای فرایندها در پایگاه داده ذخیره می‌شود، امکان ممیزی و بررسی اینکه هر رخداد توسط چه شخصی، در چه زمانی و چگونه اتفاق افتاده است فراهم می‌باشد.

farayand

CyberERP کاملاً مبتنی بر وب طراحی شده است و این امکان را برای مدیران، کارکنان و مشتریان سازمان فراهم می‌سازد تا در هر مکان و زمان به اطلاعات دسترسی داشته باشند. بنابراین محدودیت‌های جغرافیایی و زمانی از بین می‌رود و در صورتی که سازمان بهره‌بردار دارای دفاتری در نقاط مختلف جغرافیایی باشد، تمامی دفاتر به صورت یکپارچه و آنلاین به سیستم متصل خواهند بود. این امکان، همچنین مزیتی ایده‌آل برای مدیرانی است که امروزه قسمت مهمی از زمان خود را در سفر برای دیدار با مشتریان جدید یا ارزیابی تامین کنندگان جدید هستند.

همچنین تمامی کارکنان سازمان می‌توانند با اتصال به بخش SelfService سیستم حتی از طریق موبایل یا تبلت همراه، درخواست‌های کاری خود را وارد نموده و پیگیری نمایند؛ این امر علاوه بر کاهش بار کاری ستاد، رضایت‌مندی بیشتر کارکنان و افزایش سرعت پیگیری امور را به همراه خواهد داشت.

tahteweb

 سیستم هوش سازمانی (هوش کسب و کار)، داشبوردهای اطلاعاتی آنلاین سازمان را با گزارش‌گیری و تحلیل اطلاعات واحدهای مختلف به ابزاری برای شناسایی مسائل، روندها و فرصتهای بوجود آمده تبدیل می‌کند. ابزاری که امکان دسترسی سریع به اطلاعات را در باب موضوعات گوناگون فراهم می‌کند. این سیستم با استفاده از ابزارهای فنی– تحلیلی قدرتمندی که در اختیار دارد انبوه داده‌های پراکنده و خام سازمان را به اطلاعات طبقه‌بندی شده تبدیل می‌کند؛ اطلاعاتی مفید و کاربردی که برای تصمیم‌گیری مدیران بسیار حیاتی است.

hooshtejari

مشخصات فنی

زیر سیستم ها

راهکار CyberERP ، با پوشش کامل فرآیندهای مدیریتی، عملیاتی و پشتیبانی سازمان، حوزه‌های فرآیندهای مدیریت، مالی، تولید و برنامه‌ریزی تولید، مدیریت قراردادها، خرید و واردات، فروش و صادرات، انبار و کنترل موجودی، پرسنلی و منابع انسانی، کنترل کیفیت، تحقیقات و توسعه، نگهداری و تعمیرات، و مکاتبات اداری را در برمی‌گیرد.

CyberERPHive

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up