آيا تحليل اثر بخشي كمپين ها بسيار دشوار و زمانبر است؟ آيا يافتن روندهاي فروش محصولات و مناطق، از گزارشهاي سنتي، سخت و ناشدني است؟ آيا به راحتی می‌توانید فروش آينده را با مدلهاي آماري مانند رگرسيون، سريهاي زماني و … پيش‌بيني کنید؟

نرم افزار داشبورد مدیریتی یا هوش تجاری چیست؟

به دست آوردن تصویر دقیق، به هنگام و صحیح از سازمان امری سخت و چالش برانگیز است زیرا پردازش اطلاعات ذخیره شده در بانکهای اطلاعاتی سازمان، بسیار زمانبر و مستعد ایجاد خطاست. طبق آمار جهانی، هر مدیر در روز حدود 2.5 ساعت، زمان صرف کسب اطلاعات در سازمان می‌نماید و نیمی از اطلاعات به دست آمده نیز مناسب وی نمی‌باشد. لذا مدیران در زمان مناسب به اطلاعات کافی دسترسی ندارند. در چنین شرایطی، معمولاً فرآیند تصمیم‌گیری در بیشتر سطوح سازمان بدون تکیه بر اطلاعات قابل اعتماد صورت می‌گیرد.
هوش تجاری، ابزار پشتیبان تصمیم‌گیری است که داشبوردهای اطلاعاتی آنلاین سازمان را با گزارش‌گیری و تحلیل اطلاعات واحدهای مختلف به ابزاری برای شناسایی مسائل، روندها و فرصتهای به وجود آمده تبدیل می‌کند. ابزاری که امکان دسترسی سریع به اطلاعات را در باب موضوعات گوناگون فراهم می‌کند. این سیستم با استفاده از ابزارهای فنی– تحلیل قدرتمندی که در اختیار دارد، انبوه داده‌های پراکنده و خام سازمان را به اطلاعات طبقه‌بندی شده تبدیل می‌کند؛ اطلاعات مفید و کاربردی، که برای تصمیم‌گیری مدیران بسیار حیاتی است.

سیستم هوش تجاری چه اهدافی را دنبال می کند؟

  1. به تصمیم‌گیران با ارائه ابزار تجزيه و تحليل، در تصمیم‌گیری بهتر کمک می‌کند.
  2. در شناسایی روندهای موجود در سازمان را یاری می‌رساند.
  3. امکان مراقبت‌ از مشتريان و بخش‌های مختلف سازمان را فراهم می‌آورند.
  4. كمك زيادى به پيش‌بينى آينده رفتار مشترى و تقاضاى بازار مى‌كند.
  5. به طور غیرمستقیم، به ثبت درست اطلاعات در سازمان یاری می‌رساند.
نرم افزار داشبورد مدیریتی
هوش تجاری

چگونه داشبورد مدیریتی کسب و کار خود را بسازیم؟

هر سازمان با توجه به شرایط خاص خود، نیاز به شاخص‌ها، تحلیل‌ها، گزارشات و آمارهای متفاوتی دارد. با ترکیب صحیح این تحلیل‌ها می‌توان داشبوردهای کاربردی، دقیق و لحظه‌ای از تمامی منابع و شرایط سازمان فراهم نمود.
ما در رای دانا علاوه بر ارائۀ بیش از ششصد نوع تحلیل اطلاعاتی متفاوت از سازمان شما، می‌توانیم نحوۀ ساخت تحلیل‌ها و گزارشات خاص خود را به شما آموزش دهیم که چگونه آنها را بسازید.
پس از آموزش، کاربر می‌تواند بدون کمک، گزارشات تحلیلی جدیدی مناسب با وضعیت سازمان خود بسازد و با تغییر شرایط در سازمان، داشبوردهای موجود را متناسب با شرایط بهبود دهد. این امر منجر به اخذ بهترین تصمیمات در سازمان خواهد شد.
در جلسات آموزشی طراحی داشبورد تمامی مراحل شامل شناخت شاخص‌ها، چگونگی انتخاب شاخص‌های تأثیرگزار، هدف از گزارشات گوناگون، ارتباط بین شاخص‌ها، قالب‌های استاندارد ساخت گزارش و … به طور کامل و عملی آموزش داده می‌شود.

 مزایای کلیدی داشبورد مدیریتی رای دانا :

– دستیابی به اطلاعات شفاف در خصوص کارایی و عملکرد واحدهای مختلف سازمان از بالاترین سطوح سازمان تا پایین‌ترین جزء آن
– داشبوردهای حرفه‌ای با قابلیت درک سریع اطلاعات
– یکسان‌سازی نگرش سازمان نسبت به وضعیت واحدهای مختلف
– امکان مشاهدۀ اطلاعات سازمان از کل به جزء و از زوایای مختلف
– امکان استخراج به موقع و دقیق اطلاعات مورد نیاز از میان انبوه اطلاعات موجود
– اطلاع از میزان تغییر شاخص‌های اصلی سنجش عملکرد سازمان و نوسانات آن‌ها در طول زمان مانند میزان فروش، میزان مصرف مواد اولیه، میزان موجودی استاندارد، قیمت تمام شده، شاخص‌های نیروی انسانی و … .
– دسترسی آسان از طریق موبایل و تبلت در همۀ ساعت شبانه روز

keyboard_arrow_up