نرم افزار منابع انسانی

نرم افزار منابع انسانی

نرم افزار منابع انسانی

نرم افزار منابع انسانی چیست؟

نرم افزار منابع انسانی یک راه حل دیجیتالی برای مدیریت و بهینه سازی وظایف روزانه منابع انسانی و اهداف کلی منابع انسانی یک سازمان است. نرم افزار منابع انسانی این امکان را برای کارکنان و مدیران منابع انسانی فراهم می کند تا زمان و منابع خود را بهتر به تلاش های مولدتر و سودآور اختصاص دهند.

فناوری نرم افزار منابع انسانی از اولین باری که کامپیوترها برای مدیریت داده های سرمایه انسانی در دهه 1970 به کار گرفته شدند، راه درازی را پیموده است. سیستم های منابع انسانی در دهه 1980 به طور گسترده در دسترس مشتریان سازمانی قرار گرفتند و ورود نرم افزارهای مبتنی بر وب در دهه 1990 باعث شد نرم افزار منابع انسانی رایج تر شود. در حال حاضر، اکثر سیستم‌های جدید مبتنی بر ابر، مبتنی بر اشتراک هستند، به راحتی با سایر برنامه‌های مدیریت داده ادغام می‌شوند و به شدت برای نیازها، اهداف و بودجه یک سازمان قابل تنظیم هستند. به طور خلاصه، اکنون یک راه حل نرم افزار منابع انسانی برای هر اندازه و نوع سازمانی وجود دارد.

نرم افزار منابع انسانی چه کاری انجام می دهد؟

نرم افزار منابع انسانی با خودکارسازی وظایف دستی، سازماندهی اطلاعات کارکنان و ایجاد گزارش های مبتنی بر داده، به بخش منابع انسانی سازمان کمک می کند. اینها همه به صورت الکترونیکی انجام می شود و نیازی به اسناد کاغذی ندارد. نرم‌افزار منابع انسانی همچنین می‌تواند به کارمندان و مدیران یک سازمان خدمت کند و به کارهایی مانند ردیابی زمان، به‌روزرسانی فهرست‌های کارمندان و مدیریت عملکرد کمک کند.

برخی از عملکردهایی که نرم افزار منابع انسانی می تواند انجام دهد عبارتند از:

 • ذخیره و سازماندهی ایمن داده های کارکنان
 • ایجاد گردش کار و پیگیری تاییدیه ها
 • ردیابی زمان سلف سرویس
 • پیگیری آموزش کارکنان برای توسعه و انطباق
 • سنجش و گزارش در مورد رضایت کارکنان
 • مدیریت عملکرد و ردیابی هدف
 • مدیریت و مدیریت مزایا
 • اتوماسیون قبل از سوار شدن، سوار شدن و خارج شدن از هواپیما
 • ادغام برنامه های شخص ثالث
 • نظارت بر تمام تغییرات داده ها با یک دنباله حسابرسی
 • تولید گزارش های سفارشی برای ارائه بینش استراتژیک

و موارد دیگر…

تمام این اقدامات با نرم افزارهای مختلف منابع انسانی (HR) انجام می شود که می توان آنها را به صورت بسته های سفارشی و شخصی سازی شده خریداری کرد.

برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی امکانات و مزایای نرم افزار منابع انسانی شرکت رای دانا کلیک کنید.

مزایای نرم افزار منابع انسانی چیست؟

در حالی که استفاده از نرم افزار منابع انسانی مزایای زیادی دارد، یکی از بزرگترین آنها توانایی آن در کاهش زمان صرف شده برای کارهای اداری تکراری و کم تاثیر است که به متخصصان منابع انسانی اجازه می دهد بر مسئولیت های سازنده تر و نتایج استراتژیک بلندمدت تمرکز کنند.

فراتر از این، دیگر مزایای عمده عبارتند از:

 • خطاها کاهش یافته است
 • بهبود سازماندهی اسناد و داده های کارکنان
 • فرآیندهای ساده
 • بازخورد مستمر
 • تجزیه و تحلیل دقیق تر
 • بهبود در برنامه ریزی جانشین پروری
 • انطباق سازمان ها با مقررات فدرال
 • راهنمای بهترین نرم افزارهای منابع انسانی

بهترین نرم افزار منابع انسانی به نیازها و اهداف منحصر به فرد شرکت شما بستگی دارد، زیرا راه حل های نرم افزاری برای هر کدام ممکن است متفاوت باشد.

انواع نرم افزارهای منابع انسانی

برخی از انواع نرم افزارهای منابع انسانی که ممکن است به سازمان شما کمک کنند تا به اهداف خود برسد، آنهایی هستند که ردیابی متقاضیان و ورود به سیستم، عملکرد و مشارکت کارکنان را مدیریت می کنند.

سیستم های اطلاعات منابع انسانی (HRIS):

 یک HRIS نقش اصلی مدیریت داده مورد نیاز برای چندین عملکرد منابع انسانی مانند استخدام و ردیابی متقاضیان، ذخیره داده های کارکنان، مدیریت حقوق و دستمزد و مزایا، حفظ الزامات قانونی و قانونی و غیره را ایفا می کند. نرم افزار مستقل طراحی شده برای ادغام با سایر برنامه های HR، یا می تواند پایگاه داده مرکزی در یک سیستم نرم افزاری همه در یک HR باشد.

سیستم ردیابی متقاضی (ATS)

یک ATS نرم‌افزاری است که به ساده‌سازی فرآیند استخدام برای یک سازمان از ابتدا تا انتها کمک می‌کند. معمولاً وظایفی مانند ارسال فرصت‌های شغلی در چندین تابلوی کار، ذخیره داده‌های متقاضی و غربالگری برنامه‌های کاربردی برای مطابقت بالقوه انجام می‌دهد

 گزارش لحظه به لحظه

نرم افزار مدیریت منابع انسانی عالی با گزارش لحظه ای به ساده سازی و ردیابی فرآیند معرفی کارکنان جدید به یک سازمان کمک می کند. اغلب شامل عناصری مانند امضای الکترونیکی، بسته‌های قبل از سوار شدن، ردیابی آموزشی، پرسشنامه‌های کارکنان و سایر عملکردهای خودکار می‌شود تا به منابع انسانی کمک کند تا اطمینان حاصل کند که تجربه‌ای سازگار و روان برای کارمندان جدید فراهم می‌کنند.

مدیریت عملکرد

 بستری برای متخصصان، مدیران و کارکنان منابع انسانی برای ارزیابی مهارت‌های کارکنان، تعیین اهداف عملکرد و پیگیری بهبود.

مشارکت کارکنان

به بهبود احساسات کارکنان و افزایش مشارکت فردی و تیمی کمک می کند. این کار از طریق اولویت های کاری روزمره، بازخورد، مربیگری و تجزیه و تحلیل انجام می شود.

ماژول منابع انسانی در نرم افزار ERP

سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) راه حل های نرم افزاری جامعی هستند که برای کمک به کسب و کارها برای مدیریت کارآمدتر عملیات خود طراحی شده اند. سیستم های ERP معمولاً شامل ماژول هایی برای امور مالی، حسابداری، مدیریت موجودی، منابع انسانی و سایر فرآیندهای تجاری است. نرم افزار منابع انسانی جزء کلیدی یک نرم افزار ERP است که بستری متمرکز برای مدیریت داده های کارکنان و ساده سازی فرآیندهای منابع انسانی فراهم می کند.

نرم‌افزار منابع انسانی در یک سیستم ERP می‌تواند به سازمان‌ها کمک کند تا کل چرخه عمر کارکنان را از استخدام و حضور در هیئت مدیره تا مدیریت عملکرد و خارج کردن از هیئت مدیره مدیریت کنند.

همچنین می توان از آن برای ردیابی حضور کارکنان، مدیریت حقوق و مزایا، ذخیره سوابق کارمندان و ایجاد گزارش در مورد هزینه های نیروی کار استفاده کرد. با خودکار کردن بسیاری از وظایف دستی مرتبط با مدیریت منابع انسانی، یک سیستم ERP می تواند در زمان و هزینه صرفه جویی کند و در عین حال دقت و انطباق با مقررات را بهبود بخشد.

ماژول منابع انسانی یک سیستم ERP معمولاً شامل ویژگی هایی مانند ردیابی متقاضی است که به سازمان ها اجازه می دهد به راحتی متقاضیان شغل را در طول فرآیند استخدام ردیابی کنند. پورتال های سلف سرویس کارکنان که کارمندان را قادر می سازد به اطلاعات خود دسترسی داشته باشند.

ابزارهای مدیریت عملکرد  نرم افزار منابع انسانی که به مدیران اجازه می دهد اهداف و مقاصد را دنبال کنند  و قابلیت های تحلیلی که بینش هایی را در مورد هزینه های نیروی کار و روندها ارائه می دهد. یک سیستم ERP همچنین می تواند با سایر سیستم های منابع انسانی مانند ردیابی زمان یا راه حل های مدیریت یادگیری ادغام شود.

علاوه بر ارائه یک پلت فرم متمرکز برای مدیریت داده های منابع انسانی، یک سیستم ERP همچنین می تواند به سازمان ها کمک کند تا ارتباطات بین بخش ها را با ایجاد دید بهتر در کل عملیات سازمان بهبود بخشند. این کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که همه بخش‌ها در جهت اهداف مشترک با هم کار می‌کنند و در عین حال، مازاد بر فرآیندها را کاهش می‌دهد. با ساده‌سازی فرآیندهای منابع انسانی با یک سیستم ERP، سازمان‌ها می‌توانند کارایی را افزایش دهند و در عین حال هزینه‌های مرتبط با وظایف دستی را کاهش دهند.

برخی دیگر از مقالات

2 دیدگاه. Leave new

 • باسلام
  امکانش هست که فقط بخش منابع انسانی نرم افزار erp رو خریداری کنم؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز
   بله نرم افزار ERP شرکت ما کاملا قابلیت شخصی سازی داره و شما میتونید هر ماژول و هر زیر سیستمی رو که میخواید سفارش بدید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

جدیدترین مقالات

آخرین شماره نشریه دانا

فهرست