3 چالش اصلی در استفاده از راه حل‌های سیستم ERP ابری

سیستم SaaS ERP دارای مزایای بسیاری است که موجب خدمت رسانی بهتر شرکت‌ها به مشتریان می‌شود. با این حال استفاده از سیستم ERP ابری دارای چالش‌هایی است. در ادامه به مشکلات اصلی شرکت‌ها در بکارگیری از راه حل‌های سیستم ERP ابری اشاره می‌شود.

اول- انتخاب راه حل درست

هنگام بکارگیری ERP ابری شرکت باید بداند که کدام سیستم برای او مناسب‌تر است. این امر به مطالعات امکان‌سنجی و ارائه لیستی از انتخاب‌های ممکن نیاز دارد. سپس به‌صرفه‌ترین و مناسب‌ترین راه حل از آن لیست را برای کسب کارتان انتخاب نمایید. این سوالات در انتخاب راه حل درست برای سازمان‌تان به شما کمک می‌کند:

  • آیا سیستم اداری فعلی شما از نسخه ابری پشتیبانی می‌کند؟ تغییر به سیستمی که کارکنان می‌دانند انتقالات را بهبود می‌دهد و بصورت بالقوه هزینه‌ها را کمتر می‌کند.
  • آیا شرکت ما باید روی ERP ترکیبی سرمایه گذاری کند؟ سیستم‌های ERP ترکیبی، برنامه‌های منسوخ و ابری ERP را یکپارچه می‌کند. اگرچه هزینه‌های پیش روی سیستم‌های ERP ترکیبی اغلب بیشتر از سیستم‌های ERP مرسوم است، اما از نظر مقدار سرمایه تجمعی یک ششم سیستم‌های ERP مرسوم است.
  • کدام مدل و طرح برای شرکت مناسب‌تر است؟ هر ERP ابری دارای یک مجموعه راه حل در دسترس است. در این بین بهترین پکیج ممکن را برای شرکت خود پیدا کنید.
  • آیا راه حل برای اندازه شرکت شما مناسب است؟ پکیجی را انتخاب کنید که برای اندازه کسب و کارتان مناسب است. راه حل‌های ERP مناسب بسیاری، با عملکرد صنعتی قابل قبول، متناسب با سازمان‌های کوچک، متوسط و برزگ وجود دارد.

سیستم erp ابری

دوم- آموزش و تفهیم کاربران

زمانیکه مناسب‌ترین راه حل سیستم ERP ابری را انتخاب کردید کارکنان باید نحوه استفاده از آن را یاد بگیرند. این گام حیاتی را در برنامه بودجه ابتدایی فراموش نکنید. مطمئن شوید که زمان و منابع کافی روی آموزش و تفهیم کاربر سرمایه گذاری شده است. این امر منجر به تربیت کارکنانی با تجربه و قابل اطمینان شده، استهلاک را کاهش داده و از اشتباهات مهلک جلوگیری می‌کند. یکپارچه سازی پلتفرم راهنمای برخط WalkMe با فراهم نمودن دستورالعمل‌های متنی هنگام استفاده کاربر از ERP ابری موجب تسریع فرآیند یادگیری می‌شود.

سوم- امنیت

تغییر سیستم به ERP ابری می‌تواند موجب به خطر افتادن اطلاعات شرکت ‌شود. حفاظت از این اطلاعات اولویتی حیاتی است. خوشبختانه راه حل‌های ERP ابری گزینه‌های امنیتی متعددی ارائه می‌دهند. گذشته از این، آژانس‌های دولتی هم از سیستم‌های ERP ابری استفاده می‌کنند. مطمئن شوید که ERP ابری مد نظرتان استاندارهای امنیتی صنعتی (از جمله ISO27k) ارائه خدمات ابری را دارد. پلتفرم‌های ابری نظیر سرویس‌های وب سایت آمازون درجه بالاتری از امنیت داده ارائه می‌دهند که شما می‌توانید در خانه به آن دسترسی داشته باشید.

سیستم erp ابری

کلام آخر

آمادگی قبلی برای بکارگیری راه حل سیستم ERP ابری، تغییر سیستمی راحت و ساده را تضمین می‌کند. قبل از خرید، مشکلات معمول و چگونگی مواجه شرکت‌تان با این مشکلات را مد نظر قرار دهید. این امر موجب صرفه‌جویی در وقت و هزینه شده و همچنین شرکت‌تان را با سریع‌ترین حالت ممکن به مزایای سیستم ERP ابری مجهز می‌کند.

برخی دیگر از مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

جدیدترین مقالات

آخرین شماره نشریه دانا

keyboard_arrow_up