چک لیست ویژگی ها و الزامات نرم افزار استخدام

نرم‌افزار استخدام دارای ویژگی‌های خودکار عملکردهای کلیدی منابع انسانی، از جمله تجزیه رزومه، زمان‌بندی مصاحبه، ارزیابی نامزدها، تسهیل ارتباطات و ساده‌سازی روش‌های استخدام برای استخدام فرد مناسب است.

نرم افزار استخدام

ویژگی های نرم افزار استخدام

در ابتدایی ترین حالت، نرم افزار استخدام، عملکردهای مرتبط با کسب استعدادهای برتر را مدیریت می کند. کارفرمایان می توانند از آن در تمام مراحل انتخاب نامزد استفاده کنند. الزامات اساسی برای استخدام عبارتند از: ارسال شغل، زمان‌بندی مصاحبه، ارزیابی نامزدها و پذیرش. برخی از ویژگی های پیشرفته عبارتند از توسعه یک پورتال برنامه های کاربردی سفارشی و گزارش و تجزیه و تحلیل عمیق.

این راهنما شامل موارد زیر است:

  • عواملی که هنگام انتخاب راه حل استخدام باید در نظر گرفته شوند
  • الزامات کلیدی
  • عواملی که هنگام انتخاب راه حل استخدام باید در نظر گرفته شوند

هنگام انتخاب راه حل، عوامل زیر را در نظر داشته باشید:

عواملی که هنگام انتخاب راه حل استخدام باید در نظر بگیرید

ویژگی های کلیدی نرم افزار استخدام

در نظر گرفتن ویژگی هایی که راه حل استخدام شما در شروع فرآیند جستجو نیاز دارد، می تواند در زمان و تلاش شما صرفه جویی کند و در عین حال خطر انتخاب راه حل ناکارآمد را کاهش دهد. انتخاب بستر مناسب فرآیندهای استخدام را بهبود می بخشد و بهترین نامزدها را از هم جدا می کند.

الزامات استاندارد برای استخدام شامل ارسال خودکار شغل، تجزیه رزومه، زمان‌بندی مصاحبه، جذب نامزد و غیره است. ویژگی های اضافی شامل گزارش و تجزیه و تحلیل، استخدام مشترک و ادغام رسانه های اجتماعی است. انتخاب ویژگی را اولویت بندی کنید و بر اساس اهداف و اهداف تجاری انتخاب کنید.

ادغام

اکثر سازمان ها و آژانس های استخدام از بسترهای ارتباطی داخلی و خارجی استفاده می کنند. این راه حل باید با تابلوهای شغلی، سایت های رسانه های اجتماعی، برنامه های کاربردی موبایل و صفحه شغلی شرکت ادغام شود. این فرآیند باید به طور یکپارچه با سیستم‌های موجود برای انتقال مستقیم و در عین حال سهولت استفاده و انعطاف‌پذیری انجام شود.

اگر می خواهید از استفاده از یک سیستم تکه تکه و مستعد پیچیدگی اجتناب کنید، فروشنده ای با API باز یا ادغام های داخلی انتخاب کنید.

ویژگی های نرم افزار استخدام برتر

کاربر پسند بودن

شما نمی خواهید وقت خود را برای کشف ویژگی ها و عملکردهای مختلف برای تکمیل یک کار تلف کنید. راه حل استخدام نباید به دوره آموزشی گسترده یا دانش فنی نیاز داشته باشد.

شما می خواهید روی راه حلی سرمایه گذاری کنید که بصری و ساده باشد. بسیاری از ابزارها یک دوره آزمایشی رایگان را برای مدت زمان مشخصی ارائه می دهند تا قبل از خرید، ویژگی های آن را امتحان کنید و یاد بگیرید.

حمایت کردن

یک روز با مشکلی مواجه خواهید شد و به یک تیم پشتیبانی برای پاسخ سریع به سوالات نیاز دارید. هر گونه تأخیر در فرآیند استخدام شما می تواند زمان استخدام را افزایش دهد و مانعی برای تحقق اهداف شما در محدودیت های زمانی خاص شود. خواه شروع یک برنامه آموزشی کارکنان یا عیب یابی یک مشکل، فروشنده باید کمک به موقع و کارآمد برای حل مشکلات ارائه دهد.

گسترش

با استقرار در محل، برای مدیریت سیستم به سرورها، مجوزهای نرم افزار، یکپارچه سازی و پشتیبانی فناوری اطلاعات نیاز دارید. با این حال، می‌توانید در هزینه‌های نگهداری و پشتیبانی زیرساخت با سیستم‌های مبتنی بر ابر صرفه‌جویی کنید. استخدام کنندگان می توانند از طریق تلفن، تبلت یا لپ تاپ در حال حرکت به راه حل دسترسی داشته باشند. مزایای هر استراتژی استقرار را در نظر بگیرید و یکی را انتخاب کنید که متناسب با نیازهای شما باشد.

قیمت

فروشندگان مختلف مدل های قیمت گذاری متفاوتی را ارائه می دهند. عوامل مختلفی از جمله ویژگی های سیستم، موقعیت های باز و تعداد کارکنانی که به راه حل دسترسی دارند، هزینه آن را تعیین می کنند.

الزامات برتر نرم افزار استخدام

ما چک لیستی از ویژگی های برتر نرم افزار استخدام در زیر گردآوری کرده ایم. هنگام ارزیابی آنها، نیازهای کسب و کار خود و ابزارهایی را که فرآیندهای شما را بهبود می بخشند، در نظر بگیرید.

الزامات کلیدی نرم افزار استخدام

1. ردیابی متقاضی

ویژگی اصلی استخدام، تجمیع اطلاعات نامزدها مانند جزئیات شخصی و حرفه ای، سازماندهی بالقوه بر اساس مجموعه مهارت ها و تجربیات، پیگیری ارتباطات و فیلتر کردن رزومه است. از هوش خودکار برای بررسی واجد شرایط ترین نامزدها استفاده کنید.

داشبورد مدیریت کاندیدا

داشبورد مدیریت کاندیدای استخدام که مراحل مختلف استخدام را با اطلاعات مرتبط به تصویر می‌کشد.

کارکنان بالقوه را در طول فرآیند درخواست، از ارسال شغل تا انتخاب، ارزیابی کنید. ذخیره و ارزیابی اطلاعات رزومه به صورت خودکار از طریق ابزار. نامزدها را بر اساس مشخصات کارفرما فیلتر کنید، ارتباطات را خودکار کنید و به روز رسانی های مهم را منتقل کنید.

یک خط لوله استخدام را برای ردیابی وضعیت نامزد از غربالگری تا مرحله استخدام پیکربندی کنید. فلوچارت ایجاد کنید، ایمیل‌های رد را فوروارد کنید، وظایف را خودکار کنید و هشدارها را از طریق ماژول ردیابی متقاضی ارسال کنید. KPIها را مانند زمان ردیابی و نظارت کنید

-برای استخدام، زمان برای پر کردن، نرخ پذیرش پیشنهاد و موارد دیگر.

پیش بینی استخدام نامزد مبتنی بر هوش مصنوعی

تعیین تکلیف خودکار

خط لوله استخدام قابل تنظیم

دلایل رد سفارشی

فلوچارت استخدام

ردیابی شاخص های کلیدی عملکرد (KPI).

هشدارهای مرحله استخدام

2. ارزیابی و ارزشیابی نامزدها

یکی دیگر از نیازهای حیاتی برای استخدام، ارزیابی و ارزیابی نامزدها است. بهترین متقاضیان را از طریق فرم های غربالگری و سوالات مربوطه شناسایی کنید. با گرفتن اطلاعات قابل توجه از قبل، روند مصاحبه را سرعت می بخشد.

غربالگری پس‌زمینه و بررسی‌های مرجع را برای استخدام افراد با سابقه تمیز و کاهش گردش مالی انجام دهید. از ارزیابی‌های شناختی و رفتاری برای قضاوت در مورد ویژگی‌ها یا مجموعه مهارت‌های مناسب برای شغل و در عین حال پیش‌بینی عملکرد آینده و احتمال ماندگاری استفاده کنید.

غربالگری پس زمینه

ارزیابی رفتاری و شناختی

پیش غربالگری

بررسی مرجع

در خانه ارزیابی کنید

3. وب سایت های شغلی

یک صفحه شغلی مارک دار برای لیست فرصت های شغلی فعلی ایجاد کنید. تسهیلات متقاضیان برای ایجاد پروفایل های خود، درخواست شغل و پیگیری وضعیت درخواست از طریق پورتال کاندیدا. از الگوهای قابل تنظیم برای ایجاد و استفاده مجدد از شرح شغل استفاده کنید.

از یک ربات چت استفاده کنید تا به داوطلبان اجازه دهید در پورتال ثبت نام کنند، سوالات مربوط به شغل را بپرسند و برنامه های موجود را پیگیری کنند. ارسال هشدارهای خودکار در مورد نمایشگاه های شغلی، فرصت های شغلی و رویدادها.

اسکن زبان مبتنی بر هوش مصنوعی در شرح شغل

چت بات مبتنی بر هوش مصنوعی

هشدارهای خودکار به نامزدها

صفحه شغلی مارک دار

فرم درخواست نامزد

پورتال کاندیدا

ایجاد و سفارشی سازی قالب های شغلی

پست ویدئویی تولید شده توسط کارمندان برای اهداف تبلیغاتی

برخی دیگر از مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Solve : *
12 − 1 =


جدیدترین مقالات

آخرین شماره نشریه دانا

فهرست