چک لیست ویژگی ها و الزامات نرم افزار استخدام

نرم‌افزار استخدام دارای ویژگی‌های خودکار عملکردهای کلیدی منابع انسانی، از جمله تجزیه رزومه، زمان‌بندی مصاحبه، ارزیابی نامزدها، تسهیل ارتباطات و ساده‌سازی روش‌های استخدام برای استخدام فرد مناسب است.

Recruitment Management System
نرم افزار استخدام

ویژگی های نرم افزار استخدام

در ابتدایی ترین حالت، نرم افزار استخدام، عملکردهای مرتبط با کسب استعدادهای برتر را مدیریت می کند. کارفرمایان می توانند از نرم افزار استخدام در تمام مراحل انتخاب کاندید استخدام استفاده کنند. الزامات اساسی برای استخدام عبارتند از: ارسال شغل، زمان‌بندی مصاحبه، ارزیابی نامزدها و پذیرش.

برخی از ویژگی های پیشرفته عبارتند از توسعه یک پورتال برنامه های کاربردی سفارشی و گزارش و تجزیه و تحلیل عمیق.

این راهنما شامل موارد زیر است:

 • عواملی که هنگام انتخاب راه حل استخدام باید در نظر گرفته شوند
 • الزامات کلیدی نرم افزار استخدام
 • عواملی که هنگام انتخاب راه حل استخدام باید در نظر گرفته شوند

 

عواملی که هنگام انتخاب راه حل استخدام باید در نظر بگیرید:

ویژگی های کلیدی نرم افزار استخدام

در نظر گرفتن ویژگی هایی که راه حل استخدام شما در شروع فرآیند جستجو نیاز دارد، می تواند در زمان و تلاش شما صرفه جویی کند و در عین حال خطر انتخاب راه حل ناکارآمد را کاهش دهد. انتخاب بستر مناسب فرآیندهای استخدام را بهبود می بخشد و بهترین نامزدها را از هم جدا می کند.

الزامات استاندارد برای استخدام شامل ارسال خودکار شغل، تجزیه رزومه، زمان‌بندی مصاحبه، جذب نامزد و غیره است. ویژگی های اضافی شامل گزارش و تجزیه و تحلیل، استخدام مشترک و ادغام رسانه های اجتماعی است. انتخاب ویژگی را اولویت بندی کنید و بر اساس اهداف و اهداف تجاری انتخاب کنید.

ادغام

اکثر سازمان ها و آژانس های استخدام از بسترهای ارتباطی داخلی و خارجی استفاده می کنند. این راه حل باید با تابلوهای شغلی، سایت های رسانه های اجتماعی، برنامه های کاربردی موبایل و صفحه شغلی شرکت ادغام شود. این فرآیند باید به طور یکپارچه با سیستم‌های موجود برای انتقال مستقیم و در عین حال سهولت استفاده و انعطاف‌پذیری انجام شود.

اگر می خواهید از استفاده از یک سیستم تکه تکه و مستعد پیچیدگی در نرم افزار استخدام اجتناب کنید، فروشنده ای با API باز یا ادغام های داخلی انتخاب کنید.

recruitment tool 1

ویژگی های نرم افزار استخدام برتر

کاربر پسند بودن

شما نمی خواهید وقت خود را برای کشف ویژگی ها و عملکردهای مختلف برای تکمیل یک کار تلف کنید. راه حل استخدام نباید به دوره آموزشی گسترده یا دانش فنی نیاز داشته باشد.

شما می خواهید روی راه حلی سرمایه گذاری کنید که بصری و ساده باشد. بسیاری از ابزارها یک دوره آزمایشی رایگان را برای مدت زمان مشخصی ارائه می دهند تا قبل از خرید، ویژگی های آن را امتحان کنید و یاد بگیرید.

حمایت کردن

یک روز با مشکلی مواجه خواهید شد و به یک تیم پشتیبانی برای پاسخ سریع به سوالات نیاز دارید. هر گونه تأخیر در فرآیند استخدام شما می تواند زمان استخدام را افزایش دهد و مانعی برای تحقق اهداف شما در محدودیت های زمانی خاص شود. خواه شروع یک برنامه آموزشی کارکنان یا عیب یابی یک مشکل، فروشنده باید کمک به موقع و کارآمد برای حل مشکلات ارائه دهد.

گسترش

با استقرار در محل، برای مدیریت سیستم به سرورها، مجوزهای نرم افزار، یکپارچه سازی و پشتیبانی فناوری اطلاعات نیاز دارید. با این حال، می‌توانید در هزینه‌های نگهداری و پشتیبانی زیرساخت با سیستم‌های مبتنی بر ابر صرفه‌جویی کنید. استخدام کنندگان می توانند از طریق تلفن، تبلت یا لپ تاپ در حال حرکت به راه حل دسترسی داشته باشند. مزایای هر استراتژی استقرار را در نظر بگیرید و یکی را انتخاب کنید که متناسب با نیازهای شما باشد.

قیمت

فروشندگان مختلف مدل های قیمت گذاری متفاوتی را ارائه می دهند. عوامل مختلفی از جمله ویژگی های سیستم، موقعیت های باز و تعداد کارکنانی که به راه حل دسترسی دارند، هزینه آن را تعیین می کنند.

الزامات برتر نرم افزار استخدام

ما چک لیستی از ویژگی های برتر نرم افزار استخدام در زیر گردآوری کرده ایم. هنگام ارزیابی آنها، نیازهای کسب و کار خود و ابزارهایی را که فرآیندهای شما را بهبود می بخشند، در نظر بگیرید.

human resources people and clipboard with job candidates list and magnifying glass employment job search hiring recruitment recruiting hr concepts modern flat design vector illustration 1184240745 fc89933

الزامات کلیدی نرم افزار استخدام

1. ردیابی متقاضی

ویژگی اصلی استخدام، تجمیع اطلاعات نامزدها مانند جزئیات شخصی و حرفه ای، سازماندهی بالقوه بر اساس مجموعه مهارت ها و تجربیات، پیگیری ارتباطات و فیلتر کردن رزومه است. از هوش خودکار برای بررسی واجد شرایط ترین نامزدها استفاده کنید.

داشبورد مدیریت کاندیدا

داشبورد مدیریت کاندیدای استخدام در نرم افزار استخدام که مراحل مختلف استخدام را با اطلاعات مرتبط به تصویر می‌کشد.

کارکنان بالقوه را در طول فرآیند درخواست، از ارسال شغل تا انتخاب، ارزیابی کنید. ذخیره و ارزیابی اطلاعات رزومه به صورت خودکار از طریق ابزار. نامزدها را بر اساس مشخصات کارفرما فیلتر کنید، ارتباطات را خودکار کنید و به روز رسانی های مهم را منتقل کنید.

یک خط لوله استخدام را برای ردیابی وضعیت نامزد از غربالگری تا مرحله استخدام پیکربندی کنید. فلوچارت ایجاد کنید، ایمیل‌های رد را فوروارد کنید، وظایف را خودکار کنید و هشدارها را از طریق ماژول ردیابی متقاضی ارسال کنید. KPIها را مانند زمان ردیابی و نظارت کنید

-برای استخدام، زمان برای پر کردن، نرخ پذیرش پیشنهاد و موارد دیگر.

پیش بینی استخدام نامزد مبتنی بر هوش مصنوعی

تعیین تکلیف خودکار

خط لوله استخدام قابل تنظیم

دلایل رد سفارشی

فلوچارت استخدام

ردیابی شاخص های کلیدی عملکرد (KPI).

هشدارهای مرحله استخدام

2. ارزیابی و ارزشیابی نامزدها

یکی دیگر از نیازهای حیاتی در نرم افزار استخدام برای استخدام، ارزیابی و ارزیابی نامزدها است. بهترین متقاضیان را از طریق فرم های غربالگری و سوالات مربوطه شناسایی کنید. با گرفتن اطلاعات قابل توجه از قبل، روند مصاحبه را سرعت می بخشد.

غربالگری پس‌زمینه و بررسی‌های مرجع را برای استخدام افراد با سابقه تمیز و کاهش گردش مالی انجام دهید. از ارزیابی‌های شناختی و رفتاری برای قضاوت در مورد ویژگی‌ها یا مجموعه مهارت‌های مناسب برای شغل و در عین حال پیش‌بینی عملکرد آینده و احتمال ماندگاری استفاده کنید.

 • غربالگری پس زمینه
 • ارزیابی رفتاری و شناختی
 • پیش غربالگری
 • بررسی مرجع
 • در خانه ارزیابی کنید

3. وب سایت های شغلی

یک صفحه شغلی مارک دار برای لیست فرصت های شغلی فعلی ایجاد کنید. تسهیلات متقاضیان برای ایجاد پروفایل های خود، درخواست شغل و پیگیری وضعیت درخواست از طریق پورتال کاندیدا. از الگوهای قابل تنظیم برای ایجاد و استفاده مجدد از شرح شغل استفاده کنید.

از یک ربات چت استفاده کنید تا به داوطلبان اجازه دهید در پورتال ثبت نام کنند، سوالات مربوط به شغل را بپرسند و برنامه های موجود را پیگیری کنند. ارسال هشدارهای خودکار در مورد نمایشگاه های شغلی، فرصت های شغلی و رویدادها.

 • اسکن زبان مبتنی بر هوش مصنوعی در شرح شغل
 • چت بات مبتنی بر هوش مصنوعی
 • هشدارهای خودکار به نامزدها
 • صفحه شغلی مارک دار
 • فرم درخواست نامزد
 • پورتال کاندیدا
 • ایجاد و سفارشی سازی قالب های شغلی
 • پست ویدئویی تولید شده توسط کارمندان برای اهداف تبلیغاتی

4. ارتباطات

ارتباطات نامزد را به طور یکپارچه از طریق یک رابط واحد با نرم افزار استخدام مدیریت کنید. هشدارهای مربوط به شغل را ارسال کنید و به روز رسانی وضعیت مصاحبه را برای هر دور ارائه دهید. از شفافیت در مورد تاخیرها برای حفظ علاقه نامزدها اطمینان حاصل کنید.

قوانینی را برای راه اندازی ایمیل ها برای معیارهای خاص پیکربندی کنید. حساب‌های ایمیل را با مشتریان محبوبی مانند Gmail، Office 365 و غیره ادغام کنید. از پیام متنی برای ارتباط با متقاضیان به صورت یک به یک یا یک به چند استفاده کنید.

 • پاسخگویی خودکار به ایمیل
 • ارتباطات ایمیل داخلی
 • ایجاد و سفارشی سازی قالب های ایمیل
 • ادغام سرویس گیرنده ایمیل
 • زمان بندی ایمیل
 • افزونه Microsoft Outlook
 • ارتباط پیامک
 • رهبران برتر نرم افزار استخدام را مقایسه کنید

5. مصاحبه و مدیریت پیشنهاد

از طریق ماژول مدیریت مصاحبه در نرم افزار استخدام، مصاحبه های ویدئویی زنده یا ناهمزمان را برنامه ریزی کنید. این سردرگمی زمان‌بندی یا قرار ملاقات‌های دوبار رزرو شده را از بین می‌برد و به مصاحبه‌کنندگان این امکان را می‌دهد تا تاریخ‌ها و زمان‌های مصاحبه را بر اساس در دسترس بودن انتخاب کنند.

کارت امتیازی کاندیدها

کارت امتیازی کاندیدا برای قضاوت آنها بر اساس مهارت های حین کار.

از راهنماهای مصاحبه برای انجام مصاحبه های ساختاریافته استفاده کنید. از الگوها برای ایجاد یا سفارشی کردن حروف پیشنهاد استفاده کنید. برای افزایش نرخ پذیرش، نامه های پیشنهاد حرفه ای ارسال کنید.

از ابزار امضای الکترونیکی داخلی برای پذیرش امضای دیجیتال از نامزدها استفاده کنید. از کارت‌های امتیازی برای رتبه‌بندی کاندیداها بر اساس مهارت‌ها، ویژگی‌ها، صلاحیت‌ها و تجربه استفاده کنید. تسهیل گفتگو با مدیران استخدام از طریق قابلیت چت.

یادداشت ها و نظرات

امضای الکترونیکی داخلی

کارت امتیازی کاندیدا برای مصاحبه

ایجاد و سفارشی سازی الگوهای پیشنهاد نامه

چت داخلی

راهنمای مصاحبه برای مصاحبه کنندگان

مصاحبه های ویدئویی زنده

رزرو اتاق جلسه

@ اشاره می کند

پیگیری پیشنهاد

مصاحبه های ویدئویی ناهمزمان یک طرفه

بررسی نامه پیشنهاد آنلاین نامزد

پیگیری مصاحبه برنامه ریزی شده برای مصاحبه کنندگان

requirement

6. سوار شدن

یادآوری‌های خودکار را برای استخدام‌های جدید ارسال کنید تا فرم‌های آنلاین را پر کنند، از جمله انطباق، ثبت‌نام مزایا، توافقنامه محرمانه و موارد دیگر. برای تکمیل اسناد و سایر وظایف و در عین حال ارائه یک تجربه یکپارچه، از یک پورتال ورود استفاده کنید. فرآیندهای جدید استخدام را با جادوگران گام به گام، داشبوردهای بصری و فرم های داخلی ایجاد کنید.

فرم ورود

نامزدها برای اطمینان از روند یکپارچه، فرم‌های ورود را پر می‌کنند.

برای اطمینان از تکمیل در مهلت مقرر، گردش‌های کاری سفارشی‌شده مانند اهداف یادگیری یا تکمیل کار را برای کارمندان با راهنمایی گام به گام، کمک متنی و اعلان‌ها ایجاد کنید.

یادآوری های خودکار

ایجاد وظایف Onboarding

چک لیست استخدام جدید

پورتال جدید استخدام

فرم های ورود

 

7. ویژگی های پلت فرم

برای کاهش هزینه‌های سفر، جلوگیری از تأخیر و کاهش تضادهای برنامه‌ریزی، مصاحبه‌های ویدیویی را با استفاده از دستگاه‌های تلفن همراه انجام دهید. معیارهای استخدام کلیدی را دنبال کنید، عملکرد را ارزیابی کنید و با داشبوردهای استخدام، بینش های ارزشمندی در مورد فرآیند استخدام دریافت کنید. با یک گزارش ساز سفارشی، گزارش های قوی ایجاد کنید که روندهای نامزد، KPI و موارد دیگر را به تصویر می کشد. از الگوهای گردش کار برای ایجاد قوانین گردش کار سفارشی برای اقدامات هدفمند استفاده کنید.

اطلاعات نامزد را به سیستم های دیگر مانند ERP، BI، HRIS و غیره صادر کنید. برای جمع آوری بازخورد، نظرسنجی های تجربه کاندیدای قابل تنظیم ایجاد کنید. برای جمع آوری داده های کارکنان، فیلدهای سفارشی را با فهرست های بازشو، تاریخ، متن، اعداد و موارد دیگر ایجاد کنید. از فیلترهای مشتری برای تسهیل جستجوهای پیشرفته استفاده کنید. از یک مخزن اسناد برای آپلود و ذخیره فایل ها در سیستم استفاده کنید.

تقریبااتوماسیون فرآیند بیضی شکل

صادرات داده های نامزد

برندسازی سفارشی

سازنده گزارش سفارشی

قوانین و الگوهای گردش کار سفارشی

داشبورد استخدام

پشتیبانی چند زبانه

گزارش های از پیش ساخته شده

پورتال وب پاسخگو

مصاحبه های ویدئویی موبایل

نرم افزار استخدام

8. استعدادیابی

یکی دیگر از ویژگی های استخدام استعداد یابی است که شامل شناسایی، تحقیق و شبکه سازی با افراد با استعداد است. از الگوریتم های تطبیق نامزد مبتنی بر هوش مصنوعی برای یافتن نامزدهای مناسب برای یک موقعیت باز استفاده کنید. رزومه‌ها را برای عناوین شغلی، مجموعه مهارت‌ها، سطوح تجربه و موارد دیگر تجزیه و تحلیل کنید تا به استخدام‌کنندگان در فهرست نهایی متقاضیان کمک کنید. برای صرفه جویی در وقت و تلاش، آگهی های شغلی را در چندین تابلوی کمپین های ایمیلی برای پرورش مشتریان بالقوه، پیگیری پاسخ ها، اندازه گیری KPI و تجزیه و تحلیل نتایج ایجاد کنید. برای ایجاد یک خط لوله استعداد قوی، ایمیل‌های شخصی‌سازی شده را برای نامزدها ارسال کنید. فرم های وب ایجاد کنید تا اقدامات نامزد را هدایت کنید و روند استخدام را تسریع کنید. نظارت بر عملکرد کمپین و ردیابی معیارهای تعامل.

مشاغل را بر اساس جستجوها و اطلاعات رزومه توصیه کنید. از جستجوی اجتماعی برای نمایش آگهی های شغلی در فید رسانه های اجتماعی نامزدهای منفعل استفاده کنید. تسهیل در استخدام مشروط شامل کارگران پاره وقت، موقت یا قراردادی.

امتیازدهی نامزدی با پشتیبانی هوش مصنوعی

تطبیق نامزد به کمک هوش مصنوعی

غنی سازی داده مبتنی بر هوش مصنوعی

کاهش تعصب استخدام مبتنی بر هوش مصنوعی

توصیه های شغلی نامزد مبتنی بر هوش مصنوعی

جستجوی اجتماعی مبتنی بر هوش مصنوعی

ارسال خودکار مشاغل به تابلوهای شغلی متعدد

پسوند مرورگر برای استخراج رزومه

استخدام نیروی مشروط

کمپین های ایمیلی

ایجاد فرم های وب

الگوی مورد نیاز نرم افزار استخدام ما را دریافت کنید

نتیجه

نرم‌افزار استخدام، استخدام را از طریق ارتباطات خودکار، ارزیابی نامزدها و مدیریت حضوری آسان‌تر می‌کند. یک سیستم استخدام جامع می تواند در زمان، پول و نیروی کار صرفه جویی کند تا به کسب و کارها کمک کند تا موقعیت های باز را به طور یکپارچه مدیریت کنند. اتخاذ یک سیستم با ویژگی های نرم افزار استخدام مناسب می تواند روند استخدام را به طور قابل ملاحظه ای بهبود بخشد.

برخی دیگر از مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

جدیدترین مقالات

آخرین شماره نشریه دانا

keyboard_arrow_up