نرم افزار مدیریت موجودی

نرم افزار مدیریت موجودی برای توسعه فرآیند ردیابی و مدیریت موجودی شما، به ویژه در مقیاس کسب و کار شما، ضروری است. در اینجا نحوه عملکرد نرم افزار مدیریت موجودی آورده شده است.

img inventory control
مزایای نرم افزار مدیریت موجودی

 

در نرم‌افزار مدیریت موجودی کل موجودی شما قابل مشاهده است و به شما کمک می‌کند تا مقادیر بهینه را برای ادامه انجام سفارش‌ها بدون نگهداری بیش از حد یک کالای خاص حفظ کنید.

نرم افزار مدیریت موجودی، وظایف حیاتی را خودکار می کند و احتمال خطاهای انسانی را کاهش می دهد، به ویژه از طریق ادغام با سیستم های کلیدی مانند نرم افزار حسابداری و راه حل های محل فروش.

ویژگی هایی که در یک نرم افزار مدیریت موجودی نیاز دارید، توسط صنعت شما و شرایط عملیات روزانه کسب و کار شما دیکته می شود.

این مقاله برای مدیران و کارآفرینانی است که به دنبال بهبود روش پیگیری، نگهداری و سفارش سهام جدید، و همچنین خودکارسازی وظایف مهم و افزایش قابلیت‌های حسابداری خود هستند.

مدیریت موجودی برای هر کسب و کاری که موجودی کالا یا مواد خام را در دسترس دارد، کلیدی است. در حالی که مدیریت موجودی از نظر تاریخی یک فرآیند دستی بوده است، فناوری مدرن نیاز به سیستم مدیریت دستی موجودی کالای پر زحمت و مستعد خطا را از بین برده است. امروزه، نرم‌افزار مدیریت موجودی برای ساده‌سازی فرآیند، کاهش خطاها و کمک به کسب‌وکارها در بهینه‌سازی نحوه نگهداری و سفارش محصولاتی که می‌فروشند، در دسترس است.

نرم افزار مدیریت موجودی چیست؟

نرم افزار مدیریت موجودی ابزاری است که جنبه های مدیریت موجودی و انبار را خودکار می کند، وظایف مورد نیاز برای ردیابی موثر موجودی، مدیریت مرتب سازی مجدد و به روز رسانی داده های حسابداری را ساده می کند.

به طور اساسی، نرم افزار مدیریت موجودی باید در هر لحظه از زمان به شما اطلاع دهد که برای سهام شما چه اتفاقی می افتد. این نرم‌افزار همان چیزی است که ما آن را «ماموریت حیاتی» می‌نامیم. اگر چند ساعت کار نکند، واقعاً دچار مشکل می‌شوید.

از آنجایی که نرم افزار مدیریت موجودی برای عملیات روزانه یک کسب و کار بسیار مهم است، مهم است که راه حلی را انتخاب کنید که قابل اعتماد، موثر و دارای ویژگی های مورد نیاز شما باشد.

نرم افزار مدیریت موجودی چگونه کار می کند؟

امروزه، بیشتر نرم افزارهای مدیریت موجودی، مبتنی بر ابر هستند و این چیزی است که اکثر کارشناسان توصیه می کنند. نرم‌افزار مبتنی بر فضای ابری شما را ملزم به نگهداری سرورها یا کارکنان فناوری اطلاعات نمی‌کند و همچنین نیازی به ایجاد برنامه امنیت سایبری خود ندارد. در عوض، نرم‌افزار مبتنی بر ابر توسط شرکت نرم‌افزار مدیریت می‌شود، بنابراین مهم است که فروشنده‌ای را انتخاب کنید که استانداردهای بالایی از خدمات را حفظ کند. نرم‌افزار مبتنی بر فضای ابری عموماً به‌عنوان یک اشتراک ماهانه ارائه می‌شود و هنگام انتخاب فروشنده قوی، می‌تواند بار مدیریت نرم‌افزار را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

cloud based inventory management software
نرم افزار مدیریت موجودی مبتنی بر ابر

 

شما باید یک سیستم در فضای ابری داشته باشید. اگر هنوز در حال خرید نرم افزاری هستید که باید روی رایانه خود نصب کنید، کار اشتباهی انجام می دهید؛ چرا که نرم افزار  می‌تواند مبتنی بر ابر یا در یک مرورگر وب باشد، بنابراین می توانید بدون در اختیار داشتن یک سیستم قدرتمند آن را حتی در دستگاه های تلفن همراه بررسی کنید. می توانید برای دسترسی به نرم افزار مدیریت موجودی مبتنی بر ابر، نرخ اشتراک ماهانه بپردازید. در بیشتر موارد، این بستگی به اندازه کسب و کار شما دارد، از جمله تعداد مکان‌هایی که یک سیستم باید پوشش دهد، تعداد سفارش‌های دریافت‌شده و اندازه موجودی که در هر زمان در دسترس دارید.

نرم افزار مدیریت موجودی شامل ویژگی هایی است که از ردیابی اقلام در هنگام ورود و خروج از ویترین فروشگاه ها و امکانات ذخیره سازی شما پشتیبانی می کند، فرآیندی که به عنوان کنترل موجودی شناخته می شود. آنها شامل ویژگی هایی هستند که می توانند به شما در حفظ مقدار مناسب موجودی در هر زمان کمک کنند. علاوه بر این، آنها شامل ادغام هایی هستند که می توانند سفارشات را در هر لحظه  ردیابی کنند و نرم افزار حسابداری شما را به طور خودکار به روز کنند.

نکته کلیدی: نرم افزار مدیریت موجودی تمام محصولات موجود در ویترین فروشگاه ها و امکانات ذخیره سازی شما را ردیابی می کند و به شما کمک می کند تا در صورت نیاز مجدداً سفارش دهید و موجودی کامل را به شما ارائه می دهد.

مزایای استفاده از نرم افزار مدیریت موجودی چیست؟

نرم افزار مدیریت موجودی می تواند فرآیند کنترل موجودی، ردیابی کالاهای ورودی و خروجی شما را ساده کند، چه خرده فروش، تولید کننده یا انباردار باشید. یک نرم افزار موجودی خوب، که توسط فرآیندهای مدیریت موجودی جامع پشتیبانی می شود، در لحظه  به روز می شود تا نمای کاملی از موجودی موجودی خود را به شما ارائه دهد، حتی اگر در چندین مکان پراکنده باشد.

 مدیریت موجودی در مورد کنترل ورودی و خروجی موجودی شما و همچنین حفظ آن موجودی است.

برای آشنایی بیشتر با امکانات و قابلیت‌های نرم افزار مدیریت موجودی شرکت رای دانا کلیک کنید.

InventoryManagement Hero@3x

ردیابی موجودی

نرم افزار مدیریت موجودی با سایر سیستم های کلیدی ادغام می شود تا کنترل موجودی را با ردیابی لحظه به لحظه‌ی موجودی شما بهبود بخشد و به شما نشان دهد در کجا قرار دارد و چگونه در سراسر اکوسیستم شما حرکت می کند. این کار خطای انسانی را در این فرآیند حذف می‌کند.

سفارش مجدد

نرم افزار مدیریت موجودی، در بهترین حالت، نه تنها یک رکورد واضح از موجودی کامل شما را به شما ارائه می دهد، بلکه می تواند مرتب سازی مجدد را نیز ساده کند تا اطمینان حاصل شود که هیچ گاه موجودی اقلام کلیدی شما تمام نمی‌شود. همچنین می‌توان آن را به گونه‌ای پیکربندی کرد که به شما کمک کند تا اقلام کافی سفارش دهید تا به انجام سفارش‌ها ادامه دهید، بدون اینکه «موجودی مرده» یا موجودی زیادی داشته باشید که منقضی شود یا برای مدت طولانی در قفسه‌های شما بماند.

یکپارچه سازی حسابداری

بسیاری از سیستم‌های مدیریت موجودی با نرم‌افزار حسابداری شما یکپارچه می‌شوند یا دارای قابلیت‌های حسابداری داخلی می‌باشند. این ویژگی از ورود مضاعف داده‌ها جلوگیری می‌کند و فرصت دیگری را برای خطای انسانی و سردرگمی از بین می‌برد.

نکته کلیدی: نرم افزار مدیریت موجودی خطاهای انسانی را حذف می کند و کارهای مهمی را خودکار می کند که به شما کمک می کند موجودی کافی را همیشه در دسترس داشته باشید تا به سرعت فروش را انجام دهید، بدون اینکه شما را با ذخایری که نمی توانید نگه داری و جابجا کنید مواجه کند.

ویژگی های کلیدی در نرم افزار مدیریت موجودی چیست؟

هنگام انتخاب یک نرم افزار مدیریت موجودی، مهم است که صنعت خود و شرایط منحصر به فرد نحوه عملکرد کسب و کار خود را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، برخی از نرم افزارهای مدیریت موجودی به طور خاص برای خرده فروشان طراحی شده اند و فاقد برخی ویژگی های کلیدی مورد نیاز برای مشاغل تولیدی هستند. درک ویژگی های مورد نیاز قبل از خرید، کلید انتخاب درست است.

همچنین بخوانید:  انبار داری چیست؟

 

برخی دیگر از مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

جدیدترین مقالات

آخرین شماره نشریه دانا

keyboard_arrow_up