نرم افزار ساختار هلدینگی/ مزایای مدیریت هلدینگ‌ها توسط نرم افزار ERP

با استفاده از نرم افزار ساختار هلدینگی که یکی از راهکارهای نرم افزار ERP یا مدیریت منابع سازمانی است در هلدینگ‌ها یا شرکت هایی که با سرمایه گذاری های خطر پذیر درگیر هستند، می‌توان زمان جمع آوری داده ها و اطلاعات را کاهش داد.

همچنین با ارائه اطلاعات طبقه بندی شده توسط نرم افزار ساختار هلدینگی می‌توان به آسانی و به  سرعت، شرکت ها و موقعیت های مختلف را مقایسه و ارزیابی نمود تا تصمیمات مناسبتر و به موقع تری را داشته باشید.

ERP چیست؟

نرم افزار ERP یک نرم­‌افزار مدیریت کسب و کار است که برای مدیریت و ادغام عملکردهای فرآیندهای تجاری اصلی مانند امور مالی، منابع انسانی، زنجیره تامین و مدیریت موجودی در یک سیستم طراحی شده است.

این نرم افزار به شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف کمک می­کند با جمع آوری اطلاعات شرکت و یکپارچه  سازی تمامی داده‌های موجود در یک سازمان و ارائه‌ی آنها به کاربران در زمانی که به آن نیاز دارند، همه ی افراد یک مجموعه بتوانند در هر کجا هستند به طور کاملا هماهنگ با هم همکاری کنند و سازمان شما مدیریتی ساده تر و موفق تر داشته باشد.

برای آشنایی بیشتر با امکانات نرم افزار ERP مقاله‌ی نرم افزار ERP چیست؟ را مطالعه نمایید.

به چه شرکت هایی هلدینگ می‌گویند؟

اصولا هلدینگ شرکتی است که بیشتر از 51% سهام دارای حق رأی شرکتی دیگر را در اختیار داشته باشد و کنترل سیاست­‌ها و مدیریت آن شرکت را با شراکت و مسئولیت محدود بر عهده گیرد .

holding company building
هلدینگ

چرا باید در هلدینگ‌ها از نرم افزار ساختار هلدینگی ERP استفاده کنیم؟

از آنجایی که شرکت­های هلدینگ، از فعالترین شرکت‌ها در زمینه‌ی اقتصادی به شمار می‌­آیند؛ باید سازماندهی و برنامه ریزی فعالیت ها و هماهنگی بین شرکت­های زیرمجموعه را به خوبی مدیریت نمایند.

هماهنگی ها و رسیدگی به امور مالی و حسابداری این شرکت­ها نیازمند برنامه ریزی‌ها و فرآیندهای پیچیده‌ای است. از این رو استفاده از نرم افزار ساختار هلدینگی و نرم افزار  ERP می‌تواند این هماهنگی‌ها و حساب و کتاب ها را برای شما بسیار آسان نماید و خطا های عملیاتی و اشتباهات تصمیم گیری را به حداقل برساند.

مزایای استفاده از نرم افزار ساختار هلدینگی :

با استفاده از نرم افزار ساختار هلدینگی می توان تعداد نامحدودی از شرکتهای زیر مجموعه را در ساختاری منظم و دسته بندی شده، متشکل از شرکتها و شعب مرتب کرد.

این نرم افزار همچنین می تواند اطلاعات حسابداری این شرکتها را در یک یا چند بانک اطلاعاتی نگهداری کند و همچنین به کاربران شرکتهای مختلف بدون تداخل در وظایف سازمانی سطح دسترسی‌های متفاوتی دهد.

همچنین نرم افزارهای منابع انسانی و نرم افزار اتوماسیون اداری که از ماژول های نرم افزار ERP هستند نیز بخش هایی سفارشی برای تأمین نیازهای هلدینگها دارند.

با استفاده از این نرم افزار مدیران هلدینگ می توانند بر هرگونه عملیات مالی در شرکتهای زیرمجموعه  نظارت نموده و عملیات های انجام شده را تأیید و ثبت نمایند. بر تمامی اسناد مالی شرکت در هر کجای جهان، نظارت و کنترل کامل داشته باشند.

مدیران سازمان می توانند تمامی گزارش های جامع مالی هر شرکت، شعبه های آن و مراکز مالی را دریافت کند، از اطلاعات و داده ها در سیستم هوش تجاری استفاده نمایند تا مراکز و شعب گسترده خود را به راحتی و به بهترین شکل مدیریت کنند. همچنین با استفاده از نرم افزار ساختار هلدینگی، گزارش منابع مالی و بانکی و میزان رشد یا کاهش درآمدها و هزینه ها به صورت لحظه ای، همیشه و هر کجا در دسترس آنها است.

12 1
نرم افزار ساختار هلدینگی

بهبود برنامه ‌­ریزی‌ها

برنامه‌­ریزی میزان تولید و دارایی انبار شرکت­‌های زیرمجموعه را با نرم افزار ساختار هلدینگی می­توان به صورت جداگانه یا جامع برای هلدینگ انجام داد. با استفاده از قابلیت برنامه‌­ریزی جامع نرم افزار می­توانید برنامه­‌ریزی را فارغ از تعداد و نوع شرکت­‌های زیرمجموعه و انبارها یا مکان کارخانه­‌های تولیدی انجام دهید.

گزارشات به روز و لحظه ای

در هر لحظه و در هر مکان به اطلاعات به روز مهم و لازم برای اداره ی هلدینگ دسترسی داشته باشید.

آگاهی کامل و هوشمندی در تصمیمات

برای گرفتن تصمیمات سریع، داشتن داده­‌های لحظه‌­ای و به‌روز لازم است تا بتوان تصمیمات بهتری اتخاذ نمود. همچنین در مواردی که در حال مذاکره با مشتریانتان هستید نیاز دارید که با استفاده از داده‌­های حقیقی ادعاهای خود را ثابت نمایید.  سیستم‌­های نوین مدیریت مثل نرم‌افزار ساختار هلدینگی و ERP می­‌توانند گزارش‌های معتبری در این باره  به شما ارائه دهند.

توانایی پاسخ‌­ دادن سریع و به موقع

نرم‌­افزار ERP این امکان را به هلدینگ‌ها می­دهد که خیلی راحت و در کثری از ثانیه به اطلاعات مورد نیازشان از همه فعالیت­ها دسترسی داشته باشند؛ چرا که با سازماندهی داده‌­های ضروری، زمان دسترسی به این اطلاعات کاهش می‌یابد. همچنین موجب تفکر و تصمیم­‌گیری سریع و کارآمد می‌شود که برای موفقیت در هلدینگ‌ها امری ضروری هستند.

زمانی که مدیران یک شرکت فرصت کافی برای تحقیقات وسیع درباره اجرای یک پروژه یا ارائه‌ی محصول را ندارند می‌توانند با استفاده از نرم افزار ساختار هلدینگی یا همان ERP در هلدینگ­ به یک پایگاه داده‌ی معتبر برای انجام تحقیقات در پروژه‌­ها و دسته بندی و ادغام اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم­‌گیری، دسترسی داشته باشند.

گزارشگیری آسان

داده­‌ها و اطلاعات تحلیل­‌شده که بطور مداوم در نرم افزار ساختار هلدینگی ERP ثبت می­‌شوند به مدیران و متخصصان کمک می­‌کنند تا از داده‌­­های منابع مختلف سازمان گزارشات جامعی از عملکرد هلدینگ برای مدیریت مجموعه تهیه نمایند. مثلاً داده‌­های مربوط به خدمات مشتری، هزینه‌­ها و مخارج اضافی، پروژه ها و سایر فعالیت­‌ها، مخارج کارکنان و سایر اطلاعات مربوط به سازمان، همگی از منابع داده‌­های مرتبط به حساب می‌­آیند.

با استفاده از گزارشات نرم‌­افزار ERP شرکت­‌های هلدینگ می­توانند برنامه ریزی صحیحی داشته باشند و سیاست­‌های مناسبی اتخاد کنند.  همچنین می‌­توانند از این اطلاعات و داده‌­های جمع آوری شده، گزارشات شخصی­‌سازی­‌شده و سفارشی تهیه نمایند.

کاوش و تحلیل داده‌ها

حجم داده‌­های نرم افزار ساختار هلدینگی ERP بسیار وسیع است. این نرم افزار تمامی داده‌ها را ذخیره، تحلیل و پردازش نموده و می­‌تواند از تمامی داده‌های ساختاریافته و یا غیرساختاریافته استفاده نماید و آنها را تحلیل و پردازش کند.

نظارت بر عملکرد شرکت‌های زیرمجموعه

هلدینگ‌ها می­توانند با استفاده از داده­‌های نرم افزار ساختار هلدینگی ERP، بر شرکت های زیر مجموعه نظارت کامل داشته باشند و برای خود اهدافی همچون میزان پیشرفت روزانه و یا اهداف فروش تعیین نمایند.

به این تکنیک­‌های ردیابی مدیریت عملکرد نیز می‌گویند که اهدافی مؤثر، آسان و قابل اجرا را برای هلدینگ و شرکت‌های زیر مجموعه تعیین می‌­کنند و همچنین می‌توان میزان بهره‌­وری شرکت در طول زمان را محاسبه نمود و بهبود داد.

QCF Benefits
افزایش سوددهی در هلدینگ ها

تشخیص بهترین فرصت‌ها

نرم افزار ساختار هلدینگی در نرم‌­افزار ERP داده‌­ها و با تحلیل داده ها به هلدینگ این امکان را می‌دهد که بهترین فرصت ها را شناسایی کند و از آن ها استفاده نماید. نرم‌­افزار ERP با افزایش آگاهی و کارآمدی  به شما کمک می‌کند فرصت ها را بشناسید و از آنها بهترین بهره را ببرید.

برای آشنایی بیشتر با امکانات و ویژگی های نرم افزار ERP شرکت رای دانا یعنی نرم افزار CyberERP کلیک کنید.

برخی دیگر از مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

جدیدترین مقالات

آخرین شماره نشریه دانا

keyboard_arrow_up