ویژگی های بهترین نرم افزار ERP

erp در حقیقت یک برنامه‌ریزی برای یکپارچه کردن منابع سازمانی است. استفاده از این برنامه باعث می شود تا سازمان ها بتوانند یک تعریف مناسب برای تمامی فرایندهای اصلی مورد نیاز سازمان خودشان داشته باشند و در جهت بهبود کیفیت عملکرد خودشان گام بردارند. از جمله فرآیندهای اصلی که در بهترین نرم افزار erp باید مورد توجه واقع شود عبارتند از منابع انسانی، امور مالی، تولید، زنجیره خدمات و سایر مواردی که در اداره سازمان و شرکت از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

banner ERP description

erp تمامی فرایند های اصلی و مهم را در یک سیستم واحد ادغام می کند از این طریق مدیریت آنها آسانتر می‌شود. در بهترین نرم افزار erp باید از آخرین فناوری های روز دنیا مثل هوش مصنوعی و هوش یادگیری ماشین در هر جنبه از تجارت که مورد توجه سازمان مورد نظر واقع می شود، استفاده شود و به این شکل کیفیت کار بالاتر رود.

سیستم یکپارچه سازی منابع سازمانی از هر جهت که به آن نگاه کنید مزایای زیادی برای شما به همراه خواهد داشت اما نکته بسیار مهمی که در مورد این سیستم وجود دارد این است که شما باید سعی کنید از بهترین نرم افزار erp در ایران برای رسیدن به اهداف خودتان استفاده کنید. در این مطلب سعی می کنیم تا بهترین نرم افزار های erp ایرانی را به شما معرفی کنیم تا در صورت تمایل برای انجام امور سازمانی خودتان از آنها کمک بگیرید. مطالعه این مطلب قطعاً در آینده برای یکپارچه سازی منابع سازمانی برای شما مفید خواهد بود و پیشنهاد می کنیم چند دقیقه وقت بگذارید و تا انتهای این مطلب را همراهی کنید.

ویژگی های بهترین نرم افزار erp کدام است؟

پیش از آنکه بخواهیم نسبت به معرفی بهترین نرم‌افزار Erp در جهان و کشورمان برای شما اقدام کنیم، بهتر است ابتدا یک آشنایی کلی با مهمترین ویژگی هایی که بهترین نرم افزار erp باید آن‌ها را داشته باشد پیدا کنید. اولین ویژگی مهمی که بهترین سیستم erp به آن نیاز دارد ادغام است.ادغام بخش عمده ای از تفاوت نرم افزار erp با سایر نرم افزارها را ایجاد می کند. هر کدام از منابع موجود در سازمان راه حل های مستقل زیادی از توانایی‌های خودشان برای ادغام با سایر منابع موجود در سازمان دارند اما سیستم یکپارچه سازی منابع کمک می کند، این ادغام به صورت هماهنگ انجام شود.

ادغام توسط سیستم یکپارچه سازی منابع به سازمان شما کمک می کند تا همزمان با هم چندین منبع را به کار بگیرید. مثلاً همزمان می توانید تاریخچه سفارشات و اطلاعات مشتری خودتان را همراه با تجزیه و تحلیل داده های مربوط به آن را مشاهده کنید و وضعیت روند تجاری سازمان خودتان را متوجه شوید. دومین ویژگی که بهترین نرم افزار erp در سطح جهان باید از آن برخوردار باشد اتوماسیون نام دارد.اتوماسیون کمک می کند تا موارد معمول و خسته کننده ای که قبلاً باید نیروی انسانی آنها را را انجام می‌داده است به صورت خودکار انجام شود تا نیروی انسانی سازمان برای کارهای مهم تری استفاده شود.

erp automation min

اتوماسیون در سیستم ای آر پی کمک می کند مواردی مثل ورود سفارش، حقوق و دستمزد، حسابداری موارد دیگر به صورت خودکار انجام شود. این مورد همچنین کمک می کند خطاهای انسانی به شکل قابل قبولی کاهش پیدا کند. یکی از مهمترین ویژگی‌های این سیستم ها است که به شما کمک می کند وضعیت تجاری سازمان خودتان را به خوبی بررسی کنید و نقاط ضعف و قوت کار خودتان را پیدا کنید. استفاده از داده هایی که در تجزیه و تحلیل نرم افزار erp در اختیار شما قرار می گیرد باعث می شود تا تصمیمات مناسب و اثرگذار در آینده بگیرید.همچنین بهترین سیستم erp باید در زمینه ارتباط مناسب با مشتریان مدیریت خوبی داشته باشد. حسابداری و ردیابی و مشاهده هم از دیگر ویژگی های مهمی هستند که بهترین نرم افزارهای erp باید از آنها برخوردار باشند.

معیار انتخاب بهترین نرم افزارهای erp در دنیا

علاوه بر ویژگی هایی که خدمت شما بیان کردیم، در دنیا معمولاً برای انتخاب بهترین نرم افزار erp معیارهایی را مد نظر قرار می‌دهند که هم به صورت کمی هستند و هم به صورت کیفی می باشند. اولین معیار مهمی که معمولا برای انتخاب بهترین سیستم erp مد نظر قرار داده می‌شود استفاده مشتریان از آن است. طبیعتاً هرچه میزان استفاده مشتریان از یک نرم‌افزار بیشتر باشد نشانه آن است که کیفیت آن نرم‌افزار بالا تر بوده و امکانات بیشتری را در اختیار مخاطبان خودش قرار داده است.

پیاده سازی erp در ایران

همچنین راحت بودن پیاده سازی و هزینه آن از دیگر موضوعات دارای اهمیت در بحث Erp است. از دیگر مواردی که در انتخاب بهترین نرم افزار erp نقش دارد، موارد مربوط به کاربرد پذیری آن سیستم است. هر چه سیستم کاربردی تر باشد و امکانات بیشتری را در اختیار سازمان ها قرار دهد آن سیستم مناسب تر است. انعطاف پذیری و انطباق پذیری در راه حل ها نیز از دیگر معیارهای انتخاب نرم افزار erp در سطح جهان است.

همچنین معمولاً نرم افزار erp به عنوان بهترین انتخاب می شود که به راحتی بتواند با سیستم‌های دیگر ادغام شود. از دیگر مواردی که برای انتخاب یک سیستم مناسب برای یکپارچه سازی منابع سازمانی در نظر گرفته می شود می توانیم به راحتی آموزش و مدیریت آن سیستم و نرم‌افزار اشاره کنیم. قدرت سامانه فروشنده در این سیستم و بازگشت سرمایه هم از دیگر معیارهایی هستند که برای انتخاب بهترین نرم افزار erp در سطح جهان مورد توجه واقع می شوند.

بهترین نرم افزارهای erp در دنیا

تا اینجای کار، آشنایی کلی و مناسبی مهمترین ویژگی ها و معیار هایی که بهترین نرم افزار erp در ایران و جهان باید داشته باشد آشنا شدید، حال می خواهیم به سراغ معرفی بهترین نرم افزارهای erp در جهان و سپس ایران برویم. اولین سیستمی که قصد داریم شما را با آن آشنا کنیم میکروسافت داینامیک است که به عنوان یکی از ۱۰ نرم افزار برتر ای آر پی در سطح جهان شناخته می شود و مهمترین دلیل موفقیت آن انطباق پذیری بالای آن در سازمان های بزرگ می باشد.

این سیستم به خوبی می‌تواند نسبت به شخصی سازی جریان های کاری و ادغام آنها با سیستم های دیگر با انعطاف پذیری بالا اقدام کند. odoo یکی دیگر از نرم افزارهای برتر ایران در سطح جهان میباشد که قابلیت های مختلفی برای سازمان ها ایجاد می کند. مهمترین ویژگی که پلتفرم odoo از آن برخوردار می باشد، توسعه و سفارش سازی در آن است. در این پلتفرم همچنین هزاران برنامه و سی ماژول اصلی قرار داده شده است که امکانات خوبی را برای سازمان ها ایجاد می کند.

منابع سازمانی

 

یکی دیگر از نرم افزارهای با کیفیت Erp در سطح جهان sap business one است. پلتفرم بیشتر برای شرکتهای کوچک و متوسط مناسب است که قصد دارند از سیستمهای سطح پایین بالاتر بیایند. مهمترین مواردی که در این پلتفرم وجود دارد عبارتند از امور مالی، فروش، خدمات گزارش گیری و تولید است. oracle netsuite نیز از دیگر نرم افزارهای با کیفیت یک پارچه سازی منابع در سطح جهان است که مناسب به سازمانهای متوسط تا بزرگ می باشد و مهمترین کاربرد آن نیز اتوماسیون، گردش کار و گزارش گیری است. این نرم‌افزار با کیفیت ‏erp از ۷ برنامه اصلی برای مدیریت برنامه ریزی مالی و همچنین مدیریت سفارش و تولید استفاده می کند.

نرم‌افزارهای بسیار دیگری هم هستند که با کیفیت بالا در سطح جهان وجود دارند اما مشکلی که وجود دارد این است که استفاده از نرم افزارهای خارجی در داخل کشور ما مشکلاتی دارد و بهتر است از بهترین نرم افزار erp ایرانی به جای نرم‌افزارهای خارجی استفاده شود که در ادامه در مورد نرم افزارهای ایرانی توضیحات مناسبی را خدمت شما بیان خواهیم کرد.

بهترین نرم افزارهای ERP ایرانی | بهترین ERP در ایران

درست است که نرم افزارهای Erp خارجی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و استفاده از آنها برای شرکت ها بسیار مفید می باشد. اما استفاده از بهترین نرم افزار erp خارجی برای سازمان ها و ادارات ایرانی مشکلات زیادی دارد. اولین مشکل مهم، تحریم ها است. در صورتی که شما با یک شرکت قرارداد ببندید و از نرم افزار erp تولید شده توسط آن استفاده کنید، اما پس از مدتی آن شرکت کشور ما را تحریم کند، در بحث پشتیبانی و بسیاری از مسائل به مشکل بر خواهید خورد.

همچنین استفاده از شرکت‌های خارجی برای پارچه سازی منابع سازمانی ادارات ایرانی هزینه بسیار زیادی هم خواهد داشت. در چنین شرایطی بهتر است به جای استفاده از بهترین نرم افزار erp خارجی از بهترین نرم افزارهای erp ایرانی استفاده کنید. نرم افزارهای داخلی شاید از نظر امکانات و کیفیت در سطح پایین تری در مقایسه با نمونه های خارجی باشند اما با توجه به این که از نظر پشتیبانی مشکلی برای شما ایجاد نخواهد شد و هزینه استفاده از آنها کمتر می‌باشد به نظر گزینه های مناسبی هستند.

erp enterprise resource planning thinkstock 645164850 100749830 large

نرم‌افزارهای زیادی هستند که در این زمینه در داخل کشور ما تولید شده اند و مورد استفاده قرار می گیرد. مثلاً یکی از این نرم افزارها نرم افزار یکپارچه منابع سازمانی ویژن است. همچنین نرم افزار ارزیابی عملکرد نیلرام که برای مدیریت ارزش های عملکردی و همچنین رفتار پرسنلی سازمان‌ها آماده شده است از دیگر نرم افزارهای erp ایرانی هستند. سیستم یکپارچه مدیریت کسب و کار نیکراد و دارایی ثابت پندار سیستم هم از بهترین erp های ایرانی هستند. اما موضوعی که وجود دارد این است که برای استفاده از این نرم افزار ها شما باید از یک شرکت پشتیبانی مناسب هم کمک بگیرید و در واقع مهمترین موضوع انتخاب یک شرکت با پشتیبانی عالی در این زمینه است.

شرکت های زیادی هستند که در این زمینه فعالیت می‌کنند و برای سازمان های مختلف نرم افزار های erp مناسب و با کیفیتی آماده می کنند. همه این شرکت ها قابل اعتماد نیستند. همراه ما باشید تا یکی از  شرکت های با سابقه در این زمینه را خدمت شما معرفی کنیم.

آشنایی با محصول ERP شرکت رای دانا

همانطور که گفتیم شرکت های نرم افزاری زیادی در کشور ما هستند که در زمینه erp فعالیت می کنند و همگی آنها قابل اعتماد نیستند. یکی از شرکت‌های نرم‌افزاری قابل اعتماد در زمینه فروش نرم افزار erp فعالیت می کند شرکت رای دانا است. شما در این شرکت می توانید erp خوب ایرانی را متناسب با شرایط شرکت خودتان خریداری و استفاده کنید.

مجموعه شرکت نرم افزاری رای دانا از سال ۱۳۷۹ فعالیت خود را در زمینه یکپارچه سازی سیستم های نوین آغاز کرده است و تا به امروز توانسته همکاری بسیار خوبی با بیش از ۴۰ شرکت دولتی و خصوصی داشته باشد. همچنین جالب توجه است که در این مجموعه بیش از ۲۸۰ نفر از دانش آموختگان دانشگاه های معتبر داخلی و خارجی فعالیت می‌کرده اند که این نشانه کارآمد بودن نرم افزارهای تولید شده توسط این شرکت است.

cyer

از جمله مهمترین سازمان ها و شرکت هایی که مجموعه رای دانا با آنها همکاری می کند می توانیم به دانشگاه علم و صنعت به عنوان یکی از مهمترین دانشگاههای کشور اشاره کنیم. همچنین سازمان های مهمی مثل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دیوان محاسبات کشور، منطقه آزاد قشم و صندوق بازنشستگی کارکنان بانکها از جمله مشتریان مجموعه رای دانا هستند. از میان شرکت های مهمی که با این مجموعه همکاری دارند هم می توانیم به شرکت پالایش نفت جی، طراحی مهندسی شاکر تهران، کیمیا الکترونیک، شرکت مهندسی اهتمام و شرکت هاگسان اشاره کنیم.

این مجموعه با توجه به سابقه و نیروی انسانی فوق‌العاده کارآمدی که دارد بخش های مختلف هم محصولات گوناگون تولید می کند و هم نسبت به ارائه راهکارهای مناسب برای یکپارچه سازی منابع سازمان ها می تواند کمک هایی داشته باشد. برای اینکه بیشتر با این مجموعه آشنا شوید میتوانید با کلیک بر روی شرکت نرم افزاری رای دانا به وب سایت این شرکت وارد شوید و اطلاعات بهتری را در مورد آن پیدا کنید.

چرا از شرکت رای دانا استفاده کنیم؟

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم این شرکت محصولات متنوعی را در اختیار کاربران قرار می دهد و همچنین بخش های گوناگونی دارد که می تواند برای یکپارچه سازی منابع سازمانی مفید باشد. از جمله محصولاتی که رای دانا در اختیار سازمان‌های مختلف قرار می‌دهد میتوانیم ‌به سایبر erp اشاره کنیم که برای یکپارچه سازی وظایف اصلی سازمان ها مثل مدیریت مالی و منابع انسانی مورد استفاده قرار می گیرد و از مهمترین ویژگی های آن فرایند محوری، یکپارچگی کامل و مبتنی بر وب بودن است.

البته محصولات بسیار زیادی در این مجموعه وجود دارند که در بخش‌های گوناگون مدیریت منابع مالی، مدیریت موجودی، خرید و تدارکات، سفارشات ، فروش و کنترل کیفیت و … علاقه مند شده و در این مجموعه قرار دارند. شما بر اساس نیاز سازمان خودتان می توانید هر کدام از محصولات این شرکت را مورد بررسی قرار داده و در صورت تمایل نسبت به خرید محصولات این شرکت اقدام کنید.

Raydana1 JPG Original

بهترین نرم افزار erp که توسط شرکت رای دانا در اختیار شما قرار داده می شود بر اساس جدیدترین فناوری های روز و بهترین برنامه نویسی ممکن آماده شده است. البته این شرکت گواهینامه های بسیار زیادی در زمینه فعالیت خودش دارد که نشان از کیفیت کار آن می باشد. در ادامه در مورد این گواهینامه ها هم توضیحاتی را خدمت شما خواهیم داد. مطمئناً بررسی این گواهینامه‌ها می‌تواند اعتماد بیشتر شما نسبت به مجموعه رای دانا کمک کند.

دلیل اعتماد به شرکت نرم افزاری رای دانا

همانطور که خدمتتان عرض کردیم شرکت رای دانا گواهینامه های معتبر بسیار زیادی دارد که نشان از کیفیت کار این مجموعه تولید و فروش بهترین نرم افزار erp در ایران است. اولین گواهینامه من شرکت مجوز فعالیت از سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران است که نشان از فعالیت قانونی این شرکت دارد.

این شرکت با توجه به اینکه در میان شرکت های دانش بنیان در کشور قرار دارد، گواهی دانش بنیان صنعتی را هم دارد و به عنوان یکی از مهم‌ترین شرکت های دانش بنیان در کشور ما شناخته می شود. از جمله دیگر گواهینامه های معتبر این شرکت گواهینامه تاییدیه فنی نرم افزاری است. طبیعتاً با وجود این گواهینامه، شما هم متوجه خواهید شد که شرکت رای دانا از نظر نرم‌افزاری بسیار قوی است و نرم افزارهای آن از کیفیت بالایی برخوردار هستند که باعث می شود یکپارچه سازی منابع سازمانی آسان تر اتفاق بیفتد.

CyberERPHive

علاوه بر گواهینامه های حقوقی این شرکت، بسیاری از نخبگان این مجموعه گواهینامه های بین المللی هم دارند که نشان از تجربه و سطح علمی بالای آنها در این زمینه کاری است. علاوه بر گواهینامه هایی که خدمت شما معرفی کردیم در مجموعه رای دانا، پورتال ویژه پشتیبانی مشتریان قرار داده شده است تا در صورتی که مشتریان نسبت به نرم افزار ای آر پی رای دانا سوالاتی داشتند یا با مشکلاتی در هنگام اجرا مواجه شدند، از این قسمت برای حل مشکلات خودشان استفاده کنند. در کنار آن قسمت خدمات این مجموعه هم راهکارهای مختلف برای آموزش و استقرار و همچنین پشتیبانی و نگهداری سیستم قرار داده شده است که افراد می‌توانند با مراجعه به این مجموعه آن ها را مطالعه کنند و در صورت نیاز از آنها استفاده نمایند.

به عنوان آخرین نکته در نظر داشته باشید که این مجموعه علاوه بر مشتریان داخلی که دارد، با افراد و سازمانهایی هم در خارج از کشور همکاری می کنند. شما می توانید همان طور که قبلا هم اشاره کردیم با کلیک بر روی شرکت نرم افزاری رای دانا، به وب سایت اینترنتی این مجموعه وارد شوید و با بخش های گوناگون آن آشنایی بیشتری پیدا کنید و در صورت تمایل نسبت به همکاری با این مجموعه اقدام داشته باشید. پیشنهاد می کنم حداقل یک بار به این مجموعه مراجعه کنید.

برخی دیگر از مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

جدیدترین مقالات

آخرین شماره نشریه دانا

keyboard_arrow_up