آموزش منابع انسانی

برنامه های آموزش منابع انسانی دوره های تخصصی هستند که به متخصصان منابع انسانی می آموزند که چگونه با موفقیت در کارمندان جدید، مدیریت استعداد، و به طور موثر داده های عملکرد را جمع آوری، ذخیره و تجزیه و تحلیل کنند.

از آنجایی که دامنه کار در منابع انسانی گسترده است، دوره های آموزش منابع انسانی مختلف، دانش متفاوتی را ارائه می دهند. یک شرکت معمولاً در مورد راه حل آموزشی تصمیم می گیرد که نقاط ضعف فعلی آن را برطرف کند، بنابراین سازمان مزیت رقابتی در بازار ایجاد می کند.

طبق گزارش حفظ و نگهداری کار، هزینه جایگزینی یک کارمند 33 درصد حقوق سالانه کارگر است. آموزش منابع انسانی مناسب به متخصصان و مدیران منابع انسانی کمک می کند تا یاد بگیرند که کارگران را حفظ کنند و کارفرمایان بهتری باشند. اگرچه حدود 56 درصد از مدیران منابع انسانی آموزش منابع انسانی را برای موفقیت ضروری می‌دانند، بسیاری از سازمان‌ها به دلیل درک نکردن مزایا، روی یادگیری سرمایه‌گذاری نمی‌کنند. ابتدا، بیایید اهمیت دوره های آموزشی منابع انسانی را بررسی کنیم.

مزایای آموزش منابع انسانی

شرکت ها آموزش منابع انسانی را فرآیندی برای تقویت مهارت ها و ارزش بخشیدن به محل کار خود می دانند. اما مزیت اضافی و به همان اندازه مهم، حفظ تغییرات در الزامات قانونی، الزامات انطباق و سایر ملزومات تجاری مشابه است. برخی از نمونه ها قوانین آزار و اذیت هستند که در آن یک متخصص منابع انسانی اغلب می تواند سوگیری ناخودآگاه داشته باشد.

در حالی که هر سازمانی باید برای بهتر شدن کار کند، همچنین باید اطمینان حاصل کند که آنها خراب نمی شوند. در اینجا به اهمیت کلیدی دوره های آموزش منابع انسانی اشاره می شود.

به روز رسانی انطباق و مقررات

کسب و کارها باید تغییرات نظارتی را برای حفظ انطباق نظارت کنند. عدم انجام این کار منجر به مشکلاتی می شود که تمرکز شرکت را از توسعه کسب و کار خود به زنده نگه داشتن آن وادار می کند. این اغلب بر کارمندان و شرکای تجاری منعکس می شود.

بیشتر دوره‌های آموزش منابع انسانی، چه به صورت آنلاین و چه حضوری، به مدیران کمک می‌کند تا بفهمند که چگونه بدون سرمایه‌گذاری زمان و منابع زیاد، به‌طور مستقل از تغییرات نظارتی مراقبت کنند. بعضی از رایج ترین روش های این کار عبارتند از:

  • وب سایت های آژانس های نظارتی را نظارت کنید
  • ایجاد روابط تنظیم کننده
  • کنفرانس ها، سمینارها و وبینارها را بیابید و در آن شرکت کنید
  • استفاده از نرم افزار مدیریت تغییرات نظارتی

همانطور که قوانین تغییر می کند، منابع انسانی باید اطمینان حاصل کند که شرکت مطابقت خود را حفظ می کند. عدم رعایت آخرین تغییرات در حقوق و دستمزد کارگران، برابری، حریم خصوصی و سایر موارد ضروری می تواند منجر به شکایت و جریمه شود.

مهارت هایی که اگرچه مهم هستند، اما افراد از آنها غفلت می کنند. برای اطمینان از ماندن در صدر، در اینجا مهارت‌های منابع انسانی خاصی وجود دارد که همه شرکت‌ها به آن‌ها نیاز دارند، همراه با مهارت‌های کمتر آشکار.

روابط کارکنان

هنگام بحث در مورد منابع انسانی، روابط کارکنان اولین چیزی است که در ذهن همه وجود دارد. اما مدیریت محل کار چیزی بیش از این است که یک فرد اجتماعی باشید که بفهمد کارمندان چگونه فکر می کنند. اگرچه مهارت های نرم بسیار مهم هستند، اما بسیاری از مهارت های سخت پازل را کامل می کنند.

روابط کارمندان می تواند یک قلمرو غیرقابل پیش بینی باشد که در آن می توانید از مدیریت ساده مزایا به حل مشکلات پیچیده اجتماعی بروید. از آنجایی که شما با مردم کار می کنید، هرچه موضوع پیچیده تر باشد، رویکرد شما باید ظریف تر و دقیق تر باشد.

تسلط بر روابط کارکنان در هر حرفه HR بسیار مهم است، بنابراین قبل از پریدن به رینگ باید درک عمیقی داشته باشید. گذراندن یک دوره آموزشی منابع انسانی یا شرکت در چند وبینار منابع انسانی می تواند سوالات زیادی را روشن کند و نکات اداری مفیدی را ارائه دهد.

استعدادیابی و ورود به سیستم

همانطور که قبلا ذکر شد، شما باید بدانید که چه چیزی یک کارمند با استعداد برتر را می سازد و چگونه می توان آن را تشخیص داد. اما شناسایی و استفاده از یک کارمند با کیفیت لزوما کافی نیست. فقط به این دلیل که فردی تخصص و استعداد دارد به این معنی نیست که به طور خودکار با فرهنگ شرکت شما سازگار می شود.

ماه ها می تواند بگذرد تا یک کارمند به پتانسیل خود برسد و در بدترین حالت هرگز. دلایل ممکن است بر دوش شما یا شخص باشد، اما در هر دو مورد، زیان کسب و کار.

اما اگر خود را وقف یادگیری آنچه که یک کارمند عالی را می سازد و تشخیص اینکه آیا آنها با فرهنگ خاص شما سازگار هستند یا نه، کار کردن بسیار آسان تر و شهودی تر می شود.

استفاده از استعدادها در 20 سال گذشته راه طولانی را پیموده است، عمدتاً به دلیل فناوری و منابع موجود. اما این امر الزاماتی مانند تخصص نرم افزار منابع انسانی را نیز به همراه داشت.

نرم افزار منابع انسانی

ابزارهای دیجیتال بسیاری وجود دارد که یک متخصص منابع انسانی می تواند از آن استفاده کند. یک راه حل دیجیتالی برای استخدام، مدیریت حقوق و دستمزد، جمع آوری داده های کارکنان، مدیریت پروژه و غیره وجود دارد.

فهمیدن اینکه به چه نرم افزار منابع انسانی نیاز دارید در ابتدا دلهره آور است، اما باید نیازهای خود را بدانید. خوشبختانه، از آنجایی که رقابت زیاد است، شرکت های نرم افزاری سعی می کنند با ارائه راه حل های همه کاره برجسته شوند.

شرکت ها معمولاً دوره های آموزش منابع انسانی نرم افزاری را به صورت حضوری یا آنلاین ارائه می دهند. اگر در حال حاضر بیکار هستید و به دنبال تسلط بر نرم افزارهای منابع انسانی هستید، هنوز هم می توانید یک دوره اختصاصی پیدا کنید و یک گواهینامه منابع انسانی دریافت کنید.

مانند مدیریت پروژه یا زمان، همه به دنبال خودکارسازی تا حد امکان هستند. دانستن اینکه چگونه از کوچکترین ویژگی یک راه حل دیجیتالی استفاده کنید، می تواند نقطه تصمیم گیری در حرفه شما باشد.

حفظ کارکنان

در نهایت، ما حفظ کارکنان را داریم. حفظ کارکنان کلیدی در محل کار یکی از با ارزش ترین مهارت هایی است که یک متخصص منابع انسانی می تواند داشته باشد. این کار آسانی نیست زیرا اغلب ممکن است لازم باشد تصمیم گیرندگان را متقاعد کنید تا اقدامات غیر متعارف را انجام دهند. آنچه در محل کار و دفتر مدیر اتفاق می افتد اغلب دو داستان متفاوت هستند.

یک دوره آموزش منابع انسانی متداول ترین دلایل ترک کارمندان و نحوه مدیریت و حتی پیش بینی آنها را به شما آموزش می دهد. بسیاری از دوره های صدور گواهینامه با نکات اداری و الزامات انطباق اولیه همراه هستند زیرا این موارد می توانند بر گردش مالی تأثیر بگذارند.

برخی دیگر از مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Solve : *
20 + 7 =


جدیدترین مقالات

آخرین شماره نشریه دانا

فهرست