آموزش منابع انسانی

برنامه های آموزش منابع انسانی دوره های تخصصی هستند که به متخصصان منابع انسانی می آموزند که چگونه با موفقیت در کارمندان جدید، مدیریت استعداد، و به طور موثر داده های عملکرد را جمع آوری، ذخیره و تجزیه و تحلیل کنند.

از آنجایی که دامنه کار در منابع انسانی گسترده است، دوره های آموزش منابع انسانی مختلف، دانش متفاوتی را ارائه می دهند. یک شرکت معمولاً در مورد راه حل آموزشی تصمیم می گیرد که نقاط ضعف فعلی آن را برطرف کند، بنابراین سازمان مزیت رقابتی در بازار ایجاد می کند.

طبق گزارش حفظ و نگهداری کار، هزینه جایگزینی یک کارمند 33 درصد حقوق سالانه کارگر است. آموزش منابع انسانی مناسب به متخصصان و مدیران منابع انسانی کمک می کند تا یاد بگیرند که کارگران را حفظ کنند و کارفرمایان بهتری باشند. اگرچه حدود 56 درصد از مدیران منابع انسانی آموزش منابع انسانی را برای موفقیت ضروری می‌دانند، بسیاری از سازمان‌ها به دلیل درک نکردن مزایا، روی یادگیری سرمایه‌گذاری نمی‌کنند. ابتدا، بیایید اهمیت دوره های آموزشی منابع انسانی را بررسی کنیم.

Human Resources Training Top 9
آموزش منابع انسانی

مزایای آموزش منابع انسانی

شرکت ها آموزش منابع انسانی را فرآیندی برای تقویت مهارت ها و ارزش بخشیدن به محل کار خود می دانند. اما مزیت اضافی و به همان اندازه مهم، حفظ تغییرات در الزامات قانونی، الزامات انطباق و سایر ملزومات تجاری مشابه است. برخی از نمونه ها قوانین آزار و اذیت هستند که در آن یک متخصص منابع انسانی اغلب می تواند سوگیری ناخودآگاه داشته باشد.

در حالی که هر سازمانی باید برای بهتر شدن کار کند، همچنین باید اطمینان حاصل کند که آنها خراب نمی شوند. در اینجا به اهمیت کلیدی دوره های آموزش منابع انسانی اشاره می شود.

به روز رسانی انطباق و مقررات

کسب و کارها باید تغییرات نظارتی را برای حفظ انطباق نظارت کنند. عدم انجام این کار منجر به مشکلاتی می شود که تمرکز شرکت را از توسعه کسب و کار خود به زنده نگه داشتن آن وادار می کند. این اغلب بر کارمندان و شرکای تجاری منعکس می شود.

بیشتر دوره‌های آموزش منابع انسانی، چه به صورت آنلاین و چه حضوری، به مدیران کمک می‌کند تا بفهمند که چگونه بدون سرمایه‌گذاری زمان و منابع زیاد، به‌طور مستقل از تغییرات نظارتی مراقبت کنند. بعضی از رایج ترین روش های این کار عبارتند از:

  • وب سایت های آژانس های نظارتی را نظارت کنید
  • ایجاد روابط تنظیم کننده
  • کنفرانس ها، سمینارها و وبینارها را بیابید و در آن شرکت کنید
  • استفاده از نرم افزار مدیریت تغییرات نظارتی

همانطور که قوانین تغییر می کند، منابع انسانی باید اطمینان حاصل کند که شرکت مطابقت خود را حفظ می کند. عدم رعایت آخرین تغییرات در حقوق و دستمزد کارگران، برابری، حریم خصوصی و سایر موارد ضروری می تواند منجر به شکایت و جریمه شود.

مهارت هایی که اگرچه مهم هستند، اما افراد از آنها غفلت می کنند. برای اطمینان از ماندن در صدر، در اینجا مهارت‌های منابع انسانی خاصی وجود دارد که همه شرکت‌ها به آن‌ها نیاز دارند، همراه با مهارت‌های کمتر آشکار.

png transparent training and development human resource management organization business reunion angle furniture people 1

روابط کارکنان

هنگام بحث در مورد منابع انسانی، روابط کارکنان اولین چیزی است که در ذهن همه وجود دارد. اما مدیریت محل کار چیزی بیش از این است که یک فرد اجتماعی باشید که بفهمد کارمندان چگونه فکر می کنند. اگرچه مهارت های نرم بسیار مهم هستند، اما بسیاری از مهارت های سخت پازل را کامل می کنند.

روابط کارمندان می تواند یک قلمرو غیرقابل پیش بینی باشد که در آن می توانید از مدیریت ساده مزایا به حل مشکلات پیچیده اجتماعی بروید. از آنجایی که شما با مردم کار می کنید، هرچه موضوع پیچیده تر باشد، رویکرد شما باید ظریف تر و دقیق تر باشد.

تسلط بر روابط کارکنان در هر حرفه HR بسیار مهم است، بنابراین قبل از پریدن به رینگ باید درک عمیقی داشته باشید. گذراندن یک دوره آموزشی منابع انسانی یا شرکت در چند وبینار منابع انسانی می تواند سوالات زیادی را روشن کند و نکات اداری مفیدی را ارائه دهد.

استعدادیابی و ورود به سیستم

همانطور که قبلا ذکر شد، شما باید بدانید که چه چیزی یک کارمند با استعداد برتر را می سازد و چگونه می توان آن را تشخیص داد. اما شناسایی و استفاده از یک کارمند با کیفیت لزوما کافی نیست. فقط به این دلیل که فردی تخصص و استعداد دارد به این معنی نیست که به طور خودکار با فرهنگ شرکت شما سازگار می شود.

ماه ها می تواند بگذرد تا یک کارمند به پتانسیل خود برسد و در بدترین حالت هرگز. دلایل ممکن است بر دوش شما یا شخص باشد، اما در هر دو مورد، زیان کسب و کار.

اما اگر خود را وقف یادگیری آنچه که یک کارمند عالی را می سازد و تشخیص اینکه آیا آنها با فرهنگ خاص شما سازگار هستند یا نه، کار کردن بسیار آسان تر و شهودی تر می شود.

استفاده از استعدادها در 20 سال گذشته راه طولانی را پیموده است، عمدتاً به دلیل فناوری و منابع موجود. اما این امر الزاماتی مانند تخصص نرم افزار منابع انسانی را نیز به همراه داشت.

نرم افزار منابع انسانی

ابزارهای دیجیتال بسیاری وجود دارد که یک متخصص منابع انسانی می تواند از آن استفاده کند. یک راه حل دیجیتالی برای استخدام، مدیریت حقوق و دستمزد، جمع آوری داده های کارکنان، مدیریت پروژه و غیره وجود دارد.

فهمیدن اینکه به چه نرم افزار منابع انسانی نیاز دارید در ابتدا دلهره آور است، اما باید نیازهای خود را بدانید. خوشبختانه، از آنجایی که رقابت زیاد است، شرکت های نرم افزاری سعی می کنند با ارائه راه حل های همه کاره برجسته شوند.

شرکت ها معمولاً دوره های آموزش منابع انسانی نرم افزاری را به صورت حضوری یا آنلاین ارائه می دهند. اگر در حال حاضر بیکار هستید و به دنبال تسلط بر نرم افزارهای منابع انسانی هستید، هنوز هم می توانید یک دوره اختصاصی پیدا کنید و یک گواهینامه منابع انسانی دریافت کنید.

مانند مدیریت پروژه یا زمان، همه به دنبال خودکارسازی تا حد امکان هستند. دانستن اینکه چگونه از کوچکترین ویژگی یک راه حل دیجیتالی استفاده کنید، می تواند نقطه تصمیم گیری در حرفه شما باشد.

human dev scaled 1

حفظ کارکنان

در نهایت، در مزایای آموزش منابع انسانی ما حفظ کارکنان را داریم. حفظ کارکنان کلیدی در محل کار یکی از با ارزش ترین مهارت هایی است که یک متخصص منابع انسانی می تواند داشته باشد. این کار آسانی نیست زیرا اغلب ممکن است لازم باشد تصمیم گیرندگان را متقاعد کنید تا اقدامات غیر متعارف را انجام دهند. آنچه در محل کار و دفتر مدیر اتفاق می افتد اغلب دو داستان متفاوت هستند.

یک دوره آموزش منابع انسانی متداول ترین دلایل ترک کارمندان و نحوه مدیریت و حتی پیش بینی آنها را به شما آموزش می دهد. بسیاری از دوره های صدور گواهینامه با نکات اداری و الزامات انطباق اولیه همراه هستند زیرا این موارد می توانند بر گردش مالی تأثیر بگذارند.

برای درک بهتر، در اینجا برخی از رایج‌ترین دلایلی که کارمندان با استعداد کار را ترک می‌کنند آورده شده است.

دستمزد پایین

کارمندان احساس نمی کنند که غرامت با سهم آنها مطابقت دارد.

بدون فرصت توسعه – ارائه آموزش منابع انسانی و فرصت های رشد کارکنان برای هر کارمند ضروری است، به ویژه آنهایی که اهداف خاصی در حرفه خود دارند.

فرهنگ ضعیف

 اگرچه فرهنگ می تواند انتزاعی به نظر برسد، اما کارکنان می دانند که یک سازمان چگونه با استعدادهای خود رفتار می کند – به خصوص کسانی که تجربه دارند.

مدیریت ضعیف

برخی از مدیران اعضای تیم را مدیریت می کنند زیرا مجبور هستند. در ازای آن، شما کارکنان ناراضی را دریافت می کنید که ارزش را با هم تقسیم نمی کنند.

عدم هم افزایی بخش

اگرچه می توانید کارکنان را به خاطر هم افزایی نکردن سرزنش کنید، اما دلیل محتمل تر آن مدیریت ضعیف کارکنان است.

تعادل ضعیف کار و زندگی

اگر یک کارمند مجبور باشد 14 ساعت را در دفتر بگذراند، حتی یک دستمزد عالی نیز مانع از خروج او نمی شود.

در مرحله بعد، باید بفهمید که کدام روش تمرینی برای تیم شما بهترین است.

انواع دوره های آموزشی منابع انسانی

زمانی که صحبت از آموزش منابع انسانی می شود، شرکت های مختلف الزامات متفاوتی دارند. علاوه بر این، یک کسب و کار کوچک نیازهای متفاوتی نسبت به یک شرکت خواهد داشت. در حالی که یک استارتاپ جوان ممکن است به دنبال یک مدیر معتبر باشد، یک شرکت به دنبال راه هایی برای بهبود بخش کلی منابع انسانی خود است.

در اینجا متداول ترین انواع آموزش منابع انسانی برای تعیین بهترین نوع آموزش برای شما آورده شده است.

برنامه های آموزشی آنلاین

دوره های آنلاین در ابتدا برای افرادی بود که به دنبال آماده شدن قبل از جستجوی شغل بودند. رویکرد خود گامی از طریق یادگیری کارآمد، فرصت آموزشی را برای همه فراهم می کند. اما اخیراً می توانید دوره های آنلاین با کیفیت بالا را برای e

استاد روش های استخدام

هر کسب و کاری دارای استراتژی جذب و جذب نیرو است. اما به ندرت شرکتی را می بینید که تاکتیک های استخدام خود را توسعه دهد. اگرچه استخدام باید یک فرآیند یادگیری مداوم باشد، درست مانند هر چیز دیگری، مردم معمولاً در تله آسایش می افتند و کارهایی را که می توانستند بهتر انجام دهند نادیده می گیرند. وبینارها و آموزش های مختلف منابع انسانی می توانند نکات متعددی را ارائه دهند، بلکه جدیدترین تکنیک های استخدام را نیز آموزش می دهند.

رایج ترین نمونه ها پست های شغلی آنلاین هستند. اگرچه وب‌سایت‌هایی مانند لینکدین باید یافتن استعدادهای جدید را آسان‌تر کنند، تیم‌های منابع انسانی معمولاً بیش از حد لازم زمان صرف می‌کنند. دلیل معمولی این است که آنها به همان روشی که به استخدام حضوری برخورد می کنند، به استخدام آنلاین می پردازند. تقریباً 60٪ از استعدادها درخواست های شغلی آنلاین را به دلیل پیچیده بودن آنها رها می کنند. این به بخش منابع انسانی و عدم درک آنها از یک جویای کار آنلاین متوسط می رسد.

یک برنامه آموزشی آنلاین یک روزه می تواند به تیم منابع انسانی کمک کند تا نحوه تعامل، جذب، و تشخیص تقاضا و استعدادها را بسیار موثرتر بیاموزند.

تجزیه و تحلیل داده های منابع انسانی

تیم های منابع انسانی استاد جمع آوری و ذخیره داده های کارکنان هستند. دلیل معمول برای انجام این کار به دلیل قوانین است. اما در واقعیت، داده ها بسیار بیشتر است. تجزیه و تحلیل داده‌های موجود و جمع‌آوری داده‌های غیراجباری مانند رضایت کارکنان، بهره‌وری یا اثربخشی استخدام می‌تواند به مدیران و متخصصان منابع انسانی در تصمیم‌گیری بهتر کمک کند.

اگرچه تجربه و تفکر انتقادی اجباری است، اما داشتن داده‌هایی برای پشتیبان‌گیری از استدلال شما منجر به عملکردهای تجاری بهتر می‌شود و هنگام ارائه یک طرح، اطمینان ایجاد می‌کند.

بهتر از همه، شرکت ها برای انجام نظرسنجی و تجزیه و تحلیل داده ها نیازی به استخدام یک متخصص تجزیه و تحلیل ندارند. یک برنامه صدور گواهینامه منابع انسانی در تجزیه و تحلیل افراد می تواند به تیم های منابع انسانی موجود هر چیزی را که برای ارائه اطلاعات قابل اعتماد نیاز دارند آموزش دهد.

MBA HR syllabus

توسعه شغلی برای متخصصان منابع انسانی

در نهایت، برای گذراندن دوره های صدور گواهینامه منابع انسانی، لازم نیست مؤسسه ای باشید. متخصصان با تجربه و افرادی که به دنبال شروع حرفه خود و یادگیری با سرعت خود هستند می توانند دوره های آموزشی منابع انسانی را بگذرانند.

اکثر دوره های آموزش منابع انسانی آنلاین دارای یک برنامه صدور گواهینامه هستند که دانش و مهارت های فرد را ثابت می کند. با گذراندن دوره های منابع انسانی، می توانید یک مدیر معتبر یا یک تحلیلگر خبره شوید.

از آنجایی که منابع انسانی به مجموعه مهارت های گسترده ای نیاز دارد، دانستن اینکه در آموزش منابع انسانی روی چه چیزی تمرکز کنید مفید است. اینترنت دسترسی به امکانات بی‌شماری را فراهم می‌کند، بنابراین بیایید ارزشمندترین مهارت‌های منابع انسانی را تعیین کنیم.

مهارت های ضروری حرفه ای منابع انسانی

اولین بخش های منابع انسانی به اوایل قرن بیستم باز می گردد. در حالی که منابع انسانی از آن زمان تا کنون راه درازی را پیموده است.

در حالی که یک برنامه معمولی شامل درس و بخش تست است، طول دوره از یک روز تا چند هفته متغیر است. علاوه بر این، می‌توانید از طریق سخنرانی‌های از پیش ضبط ‌شده، آنها را به صورت زنده یا آفلاین ببرید.

در نهایت، اگر تصمیم دارید با یک برنامه آموزشی آنلاین بروید، برنامه‌ای را انتخاب کنید که مطالبی را ارائه دهد که حتی پس از پایان دوره نیز بتوانید از آن استفاده کنید. این به ویژه برای یادگیری انطباق با مقررات و مقررات مفید است.

اگر فردی هستید، می‌خواهید آموزش منابع انسانی را نیز بیابید که در پایان شامل گواهینامه منابع انسانی می‌شود.

دوره های آموزشی داخلی منابع انسانی

شرکت هایی که در دوره های آموزشی داخلی سرمایه گذاری می کنند به دنبال سرمایه گذاری در آینده هستند. معمولاً تجارت با یک متخصص قرارداد می بندد تا برنامه آموزشی حرفه ای را در محل کار به صورت حضوری ارائه دهد. با آوردن یک متخصص به دفتر، می خواهید بیشترین ارزش ممکن را از دوره دریافت کنید.

برخی از دوره ها بر توسعه مهارت ها و بهترین شیوه ها تمرکز دارند، در حالی که برخی دیگر از طریق سمینارها ارزش دانش محور را ارائه می دهند. برخی دیگر حتی آموزش حضوری را با وبینارهای آنلاین منابع انسانی ترکیب می کنند.

رویکرد آموزش منابع انسانی داخلی به شرکت‌ها در هر اندازه‌ای سود می‌رساند و به‌ویژه اگر بخواهید به منابع انسانی خود نحوه رسیدگی به مسائل ناگهانی را آموزش دهید، مؤثر است.

علاوه بر این، اگر در حال یادگیری آخرین الزامات انطباق هستید، داشتن یک متخصص که بتوانید از او سؤال کنید، سازنده است.

hr AMOOZESH

وبینارها، سمینارها و رویدادهای منابع انسانی

سمینارها راهی عالی برای دریافت اطلاعات دست اول از کارشناسان منابع انسانی در مورد آخرین روندها و شیوه ها هستند. شما حتی می توانید در مورد دوره های پیشرو و برنامه های آموزشی اطلاعات کسب کنید.

در حالی که ممکن است سمینارها و رویدادها کمتر از یک دوره معمولی آموزش منابع انسانی مفید به نظر برسند، تجربه یادگیری می تواند به همان اندازه مفید باشد. در حالی که دوره ها معمولا دارای یک برنامه توسعه یافته هستند که به طور مکرر از آن استفاده می کنند، سمینارها آخرین اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهند.

حتی می توان برای یک سمینار خصوصی آنلاین و حضوری درخواست داد. سمینارها معمولاً یک معامله یک روزه هستند، اما یک مقدمه فوق العاده ارائه می دهند.

سمینارهای آموزش منابع انسانی زمانی بهترین نتیجه را دارند که از قبل یک بخش منابع انسانی فعال داشته باشید. اگر آنها فعال و مایل به یادگیری هستند، یک وبینار ساده دسترسی سریع به همه چیزهایی که نیاز دارید را بدون سرمایه گذاری زمان یا پول زیاد در یک دوره معمولی فراهم می کند.

نتیجه

گذراندن دوره های آموزش منابع انسانی یک راه عالی برای بهبود بخش منابع انسانی و نیروی کار کلی است. منابع انسانی بهتر به معنای کارکنان بهتر است، بنابراین اگر قصد دارید در آموزش کارکنان سرمایه گذاری کنید، بهترین مکان برای شروع سیستم آموزش منابع انسانی است.

برخی دیگر از مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

جدیدترین مقالات

آخرین شماره نشریه دانا

keyboard_arrow_up