برآوردن نياز‌ بازار‌های مختلف توسط فروشندگان نرم‌افزار‌های برنامه‌ريزی سازمانی و محصولات آن‌ها

در طول دهه‌ي 199۰، بازار برنامه‌ریزی منابع سازمانی(ERP) تحت سلطه‌ی تعداد کمی از فروشندگان مثل SAP، BaaN، Oracle، People Soft و JD Edwards بود که به پنج نام بزرگ بازار ERP معروف بودند. در آن زمان، بازار با نرخ مرکب تقریباً ۳۵ درصد در حال رشد بود. کمپانی‌های fortune 500[1] اصلی‌ترین مشتریان آن‌ها بودند. در آن دوره، تمرکز اصلی فروشندگان ERP گسترش حوزه‌ی کاربردی محصولات خود و تامین تمرکز عمودی دقیق‌تر بود. بزرگترین بخش مخارج ERP مربوط به تولید بود.

روند در طول ۲۰۰۰

پس از فروپاشی حباب اینترنت و حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر، مخارج فن‌آوری اطلاعات به طور کلی دچار رکود شد. بازار ERP برای کمپانی‌های fortune 500 نیز اشباع شد. فروشندگان ERP با مشکلات مالی مواجهه شدند. بازار ERP دچار آشفتگی شد و الگوهای زیر شکل گرفت:

کرونا نرم افزار سازمانی

 

افزایش اکتساب و فعالیت‌های ادغامی: فروشندگان ERP دارای قدرت مالی بیشتر، همکاران ضعیف‌تر خود را بلعیدند. شرکت‌های سرمایه‌گذاری خصوصی نیز نقش بزرگی ایفا کردند. شرکت BaaN ابتدا توسط Invensys و سپس به وسیله‌ی SSA Global تصاحب شد. SSA Global بعداً با Infor، که توسط یک شرکت سرمایه‌گذاری خصوصی بزرگ حمایت می‌شد، ادغام شد. JD Edwards با People Soft ادغام شد که در نهایت، از طریق تصاحب خصمانه توسط Oracle خریداری شد.

تقسیم‌بندی/ متنوع‌سازی بازار ERP: به دلیل اشباع در سطوح بالایی، فروشندگان ERP سعی در نفوذ به بازارهای متوسط و کوچک داشتند. در نتیجه، بازار به بخش‌های رده۱( سازمان‌های بزرگ)، رده ۲( سازمان‌های متوسط) و رده ۳( سازمان‌های کوچک) تقسیم‌بندی شد. فروشندگان ERP اصلی، از طریق گسترش/ توجیه‌سازی محصولات خود یا از طریق اکتساب، شروع به ارائه‌ی محصولات خود به انتهای پایینی بازار کردند. آن‌ها همچنین تنوع محصولات خود را به بازار‌های عمودی مختلف گسترش می دادند. در حالی که تولیدات، بخش اصلی درآمد آن‌ها را تشکیل می‌داد، تمرکز آن‌ها به خرده‌فروشی، بخش عمومی، تاسیسات، بخش مالی و مخابرات معطوف شد.

فراهم‌سازی شبکه: فرصتی تازه برای فروشندگان ERP جهت افزایش قدرت نفوذ محصولات خود ایجاد شد تا بتوانند فراتر از راهکار‌های اولیه‌ی خود که محدود به چهار دیواری یک سازمان است، گام بردارند. توسعه‌ی سریع اینترنت امکان همکاری یکپارچه مبتنی بر شبکه، توسط سازمان‌ها با فروشندگان و مشتریان خود فراهم آورد؛ مثل راهکار « mySap.com» شرکت SAP و e-business suite از شرکت Oracle.

برخی فروشندگان کلیدی

SAP: بزرگترین تامین‌کننده ERP با ۷۵۰۰۰ مشتری و ۱۲ میلیون کاربر و دارنده‌ی حدوداً ۳۰ درصد از سهم بازار. راهکار ممتاز R/3 در پیچیدگی و قدرتمندی بی‌نظیر است. نرم‌افزار R/3 دارای بیش از ۱۰۰۰ فرآیند کسب‌و‌کار از پیش تعیین‌شده است. این راهکار در تمام ارزها و زبان‌های اصلی موجود بوده و می‌تواند روی سیستم‌عامل‌ها و پایگاه‌های داده‌ی متعددی اجرا شود. برای بازار رده متوسط، SAP راهکار Business all in one، با تنظیمات مخصوص صنعت تهیه کرده‌است. راهکار ارائه‌ شده‌ی SAP برای سازمان‌های کوچک‌تر SAP Business one است. SAP برای سازمان‌های فاقد منابع فناوری اطلاعات یک راهکار میزبان به نام SAP Business by design ارائه می‌دهد.

بهترین ERP برترین ERP دنیا

Oracle: Oracle در وسعت، عمق و سهم بازار ERP بعد از SAP قرار دارد. این شرکت یک راهکار جامع، چندزبانه و چند ارزی، عمدتاً از طریق شرکای کانال توزیع خود ارائه می‌دهد. Oracle اولین شرکتی است که از مدل محاسبه‌ی اینترنتی جهت توسعه و کاربرد محصول خود استفاده می‌کند. Oracle همچنین تامین‌کنندگان ERP متعددی همچون People Soft، JD Edwards، Retek( راهکار صنعت خرده فروشی) و Siebel( نرم‌افزار مدیریتی ارتباط با مشتری) را در سال ۲۰۰۰ تصاحب کرد. این شرکت Poject fusion( بر مبنای ساختار خدمات محور) را نیز جهت یکپارچه‌سازی محصولات مختلف تصاحب کرده که نتیجه آن به شدت مورد انتظار همگان است.

برترین ارایه دهندگان ERP

Infor: Infor شرکتی تازه تاسیس بوده و با اکتسابات متعدد گسترش پیدا کرده‌است. اکتساب SSA Global در سال ۲۰۰۶ توسط Infor، این شرکت را به پیشتاز تامین‌کنندگان ERP تبدیل نمود. SSA Global دو خط محصول قوی داشت: BPCS و BaaN. SSA همچنین چندین اکتساب دیگر از جمله MAPICS، Lily software associate و GEAC داشت. SSA‌ بر ساخت، خرید و ادغام بهترین راهکار‌ها تمرکز دارد.

Microsoft Dynamics: مایکروسافت که پیش از این خدمات ERP نداشت شروع به اکتساب مجموعه‌ای از محصولات ERP مثل Navision، Solomon، Great Plain و Axapta کرد. به غیر از Axapta که در بخش تولید قدرتمند بوده و برای بازار متوسط مناسب است، بقیه‌ی محصولات برای سازمان‌های کوچکتر هستند. مایکروسافت، نه‌تنها برای فروش و مشاوره، بلکه برای توسعه افزوده بسیار وابسته به شرکای کانال توزیع است. راهکارهای آن‌ها به مقدار زیادی با نرم‌افزارهای Office suite یکپارچه شده است.

———————————————————————————————————————————————————————-

[1] لیست ۵۰۰ کمپانی بزرگ ایالات متحده، منتشر شده توسط مجله fortune

برخی دیگر از مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

جدیدترین مقالات

آخرین شماره نشریه دانا

keyboard_arrow_up