هر آنچه که باید قبل از شروع پروژه پورتال مشتری بدانید

پورتال مشتریان

توسعه و پیاده سازی یک پورتال مشتری، شرکت شما را مدرن می کند و اطمینان می دهد که شما با پایگاه مشتری خود به مؤثرترین شکل ممکن ارتباط برقرار می کنید. در استفاده از پورتال های مشتری، شرکت شما از تمایزهای استراتژیک مبتنی بر فناوری اطلاعات برای بهبود کارایی، بهره وری عملیاتی و رضایت مشتری استفاده خواهد کرد. پورتال های مشتری مختلفی وجود دارد که همه آنها سه هدف اصلی را دنبال می کنند:

همکاری:

در عصر کار از راه دور، همکاری از راه دور و کسب و کارهایی که از منابع تخصصی شخص ثالث استفاده می کنند، نیاز به همکاری در پروژه ها و اسناد به صورت آنلاین برای شرکت ها در هر اندازه ضروری است. پورتال های مشتری به اشخاص ثالث همکار دسترسی به هر تعداد اسناد مرتبط و کاربرگ های پروژه را فراهم می کنند. این عملکرد در سازمانی با هر اندازه ای که باشد، اثر افزایش بهره وری و کارایی دارد. علاوه بر این، امکان همکاری سریع با مشتریان و مشتریان خود از طریق سیستم‌های دیجیتال پورتال مشتری، امکان پیاده‌سازی راه‌حل‌های یکپارچه را برای انواع مسائل مبتنی بر مشتری فراهم می‌کند.

اشتراک گذاری:

در حالی که به اشتراک گذاری اسناد چیز جدیدی نیست، در عصر بزرگ اطلاعات، نیاز به اشتراک گذاری بیشتر و بیشتر داده ها در بین شرکت ها و پایگاه های مشتری افزایش یافته است. به اشتراک گذاری داده ها از طریق ایمیل اغلب با محدودیت های اندازه فایل و سطوح امنیتی محدود می شود. پورتال های مبتنی بر وب و سایر مشتری ها امکان اشتراک گذاری تقریباً نامحدود داده بین طرف های مختلف را فراهم می کند و در نتیجه اثربخشی تیم های تجاری را افزایش می دهد. به طور خاص، امکان به اشتراک گذاری داده ها و خدمات حیاتی با مشتریان و سهام داران خود – به طور خودکار از طریق مناطق دیجیتالی که از طریق خدمات پورتال مشتری قابل دسترسی هستند – باعث می شود تا یک تجربه تجاری مدیریت شده بهتر و موثرتر داشته باشید.

مدیریت:

ترکیبی از توانایی همکاری و اشتراک گذاری داده ها، سیستم های پورتال مشتری به کسب و کارها اجازه می دهد تا روابط و تعاملات مشتری خود را به همراه مدیریت تحویل پروژه ها در یک مرکز مرکزی و رو به مشتری مدیریت کنند.

پورتال های مشتری می توانند نحوه ارتباط شما با مشتریان تجاری خود را متحول کنند و در نتیجه می توانند در هزینه های سربار صرفه جویی کنند و در عین حال سود شرکت شما را افزایش دهند، همه اینها با مزیت اضافی نیاز به حداقل سرمایه گذاری مالی و سرمایه.

پورتال مشتری چیست؟

پورتال های مشتری دروازه های دیجیتالی هستند – که معمولاً در وب سایت ها و برنامه ها ساخته می شوند – که به مشتریان شما دسترسی خصوصی به یک فضای دیجیتال ایمن از طریق اینترنت را می دهند. چنین فضای دیجیتال یا منطقه ای، شبکه اکسترانت یک شرکت، یا سیستم ابری یک شرکت و غیره را در بر می گیرد که به مشتریان شما دسترسی خصوصی و ایمن به اسناد، داده ها، خدمات و منابع حیاتی، معمولاً از طریق یک مرورگر وب سمت مشتری، می دهد.

این مکانیسم عمل به این معنی است که مشتریان شما می‌توانند به مجموعه‌ای از مجموعه داده‌ها و خدمات مهم مرتبط با مرکز مرکزی مخازن دسترسی داشته باشند که پورتال مشتری به آن‌ها اجازه دسترسی می‌دهد و به مشتریان و همکاران تجاری شما اجازه دسترسی، همکاری و اشتراک‌گذاری اسناد حیاتی مرتبط را می‌دهد. به پروژه های شرکت شما، مانند اسناد پروژه، مدیران حساب، صورتحساب ها، مصالحه ها، جدول زمانی، بردها و دستاوردها، نمودارهای پیشرفت، آمار، گزارش ها، اسناد پشتیبانی و موارد دیگر.

بنابراین، چنین خدمات و اسناد تجاری ضروری را می توان از هر نقطه از طریق یک مرورگر وب و اتصال به اینترنت در دسترس قرار داد. به طور معمول، چنین سیستم‌هایی از رمزگذاری ۲۵۶ بیتی و مکانیزم‌های کنترل دسترسی، مانند احراز هویت (ورود امن) و توابع مجوز استفاده می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که تنها طرف‌های مناسب (در این مورد، مشتریان تجاری شما) می‌توانند به داده‌ها یا خدمات دسترسی داشته باشند.

پورتال های مشتری نوعی از پورتال وب هستند

پورتال های مشتری یک پل کاربردی و دیجیتالی بین یک کسب و کار و مشتریانش ایجاد می کنند که به راه حل های سریع مشتری اجازه می دهد تا به طور خودکار و یکپارچه از طریق یک مرورگر وب مستقر شوند. اکثر پورتال های مشتری در وب سایت ها به عنوان برنامه های کاربردی وب ادغام می شوند که به مشتریان امکان دسترسی به یک منطقه خصوصی را برای بررسی جزئیات مربوط به رابطه کاری می دهند.

یک مکان مرکزی برای ورود مشتریان شما

پورتال های مشتری با ارائه یک تجربه سفارشی و اطلاعات مرتبط به هر مشتری از طریق یک مکان ورود به سیستم مرکزی، به ایمن سازی و بهینه سازی تعاملات بین کسب و کار کمک می کنند. به‌جای اینکه مشتری را مجبور کنید برای یافتن گزارش‌ها، جزئیات پروژه، صورت‌حساب‌ها، بیانیه‌های کاری – و هر چیز دیگری که ممکن است به مشتریان کسب‌وکار شما مرتبط باشد – به مکان‌های مختلفی برود – آنها اکنون می‌توانند به همه آن اطلاعات در یک مکان دسترسی داشته باشند – یک مرکز متمرکز هاب و مخزن داده/سرویس شرکت.

مرکز تعامل با مشتری و کسب و کار

پورتال های مشتری به عنوان دروازه هایی به یک هاب مرکزی برای تعاملات بین شرکت شما و مشتریانش عمل می کنند و ارتباطات و تعاملات را از طریق یک دروازه شخصی و مبتنی بر مشتری ساده می کنند.

مشتریان می توانند به راحتی سفارشات، انجام، پشتیبانی از بلیط ها و موارد دیگر را دنبال کنند

دسترسی و ردیابی داده‌های تولید شرکت شما از طریق پورتال مشتری آنلاین است

چنین پورتال هایی همچنین به عنوان سیستم هایی عمل می کنند که می توانند با انواع سیستم های سازمانی – مانند مجموعه های ERP – ادغام شوند و به مشتریان شما (مانند فروشندگان و شرکای تولیدی) این امکان را می دهند:

  • پیگیری سفارشات
  • پیگیری تحقق
  • دسترسی و همکاری در بلیط های پشتیبانی
  • فاکتورها را دانلود کنید
  • نقل قول ها را بدست آورید
  • قراردادها را به اشتراک بگذارید
  • قراردادها را امضا کنید
  • داده های تولید و عرضه را به اشتراک بگذارید

و بیشتر

برخی دیگر از مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Solve : *
19 − 13 =


جدیدترین مقالات

آخرین شماره نشریه دانا

فهرست