حسابداری تجاری چیست؟ نکاتی برای صاحبان مشاغل

لازم نیست مدیریت امور مالی کسب و کار و حسابداری تجاری باعث کاهش فعالیت حرفه ای شما شود. همچنین حسابداری تجاری نباید شما را از دلایل شخصی که شرکت خود را در وهله اول راه اندازی کردید دور کند.

در عوض، اصول حسابداری کسب و کارهای کوچک به تعداد انگشت شماری از بهترین شیوه ها و تنها سه گزارش ضروری خلاصه می شود: ترازنامه، صورت درآمد و صورت جریان نقدی. ممکن است به نظر برسد که اینها به یک حسابدار حرفه ای نیاز دارند، اما حقیقت چیز دیگری است.

نرم افزار حسابداری تجاری یک جدول زمانی پیشنهادی برای عملکردهای حسابداری ارائه می دهد که وضعیت کسب و کار شما را نشان می دهد و به شما این امکان را می‌دهد تا آماده سازی مالیاتی خود را ساده کنید. برای درک کامل حسابداری کسب و کار، به خواندن ادامه دهید. اگر به دنبال پاسخ خاصی هستید، از عناوین زیر استفاده کنید تا بخش مورد نظر خود را بیابید.

accountant small business growth
حسابداری تجاری

عناوین مقاله:

حسابداری تجاری چیست؟

اصول حسابداری تجاری

نحوه انجام حسابداری مشاغل کوچک

نرم افزار حسابداری تجاری

حسابداری تجاری چیست؟

چه شما صاحب مفتخر یک استارتاپ جدید باشید و چه وارد دهمین سال زندگی خود شده اید، ممکن است از خود بپرسید که “حسابداری کسب و کار چیست؟” یک تعریف ساده حسابداری تجاری به شرح زیر است:

حسابداری تجاری فرآیند جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات مالی در مورد فعالیت های تجاری و ، ثبت تراکنش ها و تهیه صورت های مالی است.

حسابداری تجاری به دلایل مختلفی مهم است. بررسی تمام دارایی‌ها، بدهی‌ها، موجودی‌ها و سایر سوابق می‌تواند به شما در ایمن کردن سرمایه‌گذاران، محافظت از دارایی‌های خود در برابر سرقت و یافتن راه‌هایی برای رشد شرکت و ارتقای آن به سطح بعدی کمک کند. وظایف اصلی حسابداری مشاغل کوچک شامل حسابداری، تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی و تهیه پیش نویس گزارش های مالی است.

از طریق حسابداری کسب و کار، می توانید بهتر امور مالی خود را مدیریت کنید تا تصمیمات مالی آگاهانه برای شرکت خود بگیرید. بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک برای صرفه جویی در هزینه خود در مراحل اولیه حسابداری را انجام می دهند. اگر در یک قایق هستید، ضروری است که درک محکمی از اصول حسابداری تجاری داشته باشید.

 

اصول حسابداری تجاری

نرم افزار حسابداری تجاری و وظایف حسابداری کسب و کار برای مشاغل کوچک.

چند اصول حسابداری تجاری وجود دارد که باید آنها را بدانید تا اطمینان حاصل کنید که عملیات تجاری شما به خوبی اجرا می شود. در حالی که ممکن است در فروش یا بازاریابی متخصص باشید، هرگز نباید اهمیت حسابداری اولیه را تضعیف کنید. بدون یک تصویر مالی روشن، تقریباً غیرممکن است که تجارت خود را به جلو ببرید.

 در ادامه، اصطلاحات و اصول مهم حسابداری را خواهید یافت که می توانند به شما در شروع کار کمک کنند. برای درک عمیق تر، نگاهی به امکانات نرم افزارهای حسابداری ما بیندازید.

shutterstock 403716037

حساب‌های پرداختی، پولی است که به طلبکاران و فروشندگان بدهکار هستید، که به‌عنوان بدهی فهرست شده‌اند، زیرا شما از نظر قانونی موظف به پرداخت هستید.

حساب‌های دریافتی، پولی است که مشتریان برای خرید کالا یا خدماتی که انجام داده‌اید به شما بدهی دارند، که اغلب به‌عنوان دارایی اعتباری فهرست می‌شود، زیرا آنها قانوناً موظف به پرداخت هستند.

حسابداری تعهدی یک روش حسابداری است که در آن کسب و کارها درآمدها و هزینه ها را در زمان فروش شناسایی می کنند.

دارایی ها هر چیزی است که برای شرکت شما دارای ارزش است، مانند حساب های بانکی، حساب های دریافتنی، موجودی، مبلمان، تجهیزات و املاک و مستغلات.

ترازنامه یک سند مالی است که به عنوان تصویری از وضعیت مالی شرکت شما در پایان یک دوره خاص عمل می کند. این شامل دارایی ها، بدهی ها و حقوق صاحبان سهام کسب و کار شما می شود.

حسابداری نقدی یک روش حسابداری است که در آن کسب و کارها هنگام دریافت پرداخت، فروش را شناسایی می کنند.

حسابداری دو ورودی یک روش حسابداری است که در آن حسابداران برای هر معامله دو ثبت می کنند. دو ضلع متناظر وجود دارد که باید با هم برابر باشند، یک طرف بدهی لیست و طرف دیگر اعتبار فهرست.

بدهی ها هر چیزی است که به عنوان بدهی یا تعهد مالی به یک شرکت تلقی می شود، مانند حساب های پرداختنی، مالیات بر درآمد، دستمزدها، وام ها و سایر حساب های بدهکار.

صورت سود و زیان که به صورت سود و زیان نیز گفته می شود، درآمدها، هزینه ها و سود خالص را برای یک دوره خاص گزارش می کند.

accounting lovelyday12 getty 3

نحوه انجام حسابداری مشاغل کوچک

حسابداری بخش مهمی از اداره یک کسب و کار است، خواه یک فروشگاه کوچک مادر باشید یا یک شرکت بزرگ. با استفاده از اصول حسابداری در کسب و کار خود، می توانید شروع به پیگیری اطلاعات مالی شرکت خود کنید. حسابداری مشاغل کوچک با ثبت تمام درآمدها و هزینه های شرکت شما و استفاده از آن اطلاعات برای پیش بینی ها، تولید فاکتورها، تکمیل حقوق و دستمزد و ثبت مالیات انجام می شود.

 

نرم افزار حسابداری تجاری

نرم افزار حسابداری تجاری می تواند راه اندازی کسب و کار شما را سریع تر، ساده تر و آسان تر کند، و راه حل های عالی برای مدیریت حساب و کتابتان به شما ارائه دهد.

نرم افزار حسابداری تجاری نرم افزاری است که کارهای مختلف حسابداری را انجام می دهد. داده های مالی یک کسب و کار را ذخیره می کند و اغلب برای انجام معاملات تجاری استفاده می شود.

 

اکثر نرم افزارهای حسابداری مدرن همیشه به اینترنت متصل هستند. این بدان معناست که می‌توانید از هر دستگاهی که به اینترنت متصل است، مانند لپ‌تاپ یا تلفن هوشمند خود، متصل شوید. این فضای آنلاین که در آن می توانید به داده های خود دسترسی داشته باشید، ابر نامیده می شود. نرم افزار حسابداری آنلاین به طور خودکار دریافت و به روز می شود زیرا همیشه به اینترنت متصل است.

 

انواع مختلف نرم افزار حسابداری کارهای متفاوتی انجام می دهند. اکثر آنها به طور خودکار داده ها را برای شما وارد، ذخیره و تجزیه و تحلیل می کنند. این به ویژه برای صرفه جویی در وقت در کارهایی مانند تسویه حساب بانکی مفید است. نرم افزار حسابداری همچنین ابزارهای مفیدی مانند صورتحساب، پرداخت صورتحساب، حقوق و دستمزد و گزارش مالی را ارائه می دهد.

برخی دیگر از مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

جدیدترین مقالات

آخرین شماره نشریه دانا

keyboard_arrow_up