نگهداری و تعمیرات

موفقیت صنایع در تولید و ارائه محصولات به علل گوناگونی بستگی دارد که وجود یک واحد قوی و مناسب تعمیرات و نگهداری از آن جمله است. عدم توقف و تولید با کیفیت در تولید ، کاهش هزینه‌ها و افزایش عمر مفید تجهیزات و ماشین‌آلات نتیجه مدیریت صحیح این بخش است.

سیستم نگهداری و تعمیرات علاوه بر مدیریت اطلاعات ماشین‌آلات و تجهیزات موجود در یک سازمان، با برنامه ریزی و مدیریت تعمیرات اضطراری (EM)، تعمیرات و سرویسهای پیشگیرانه (PM) و تعمیرات بر اساس شرایط (CBM) موجب افزایش عمر مفید تجهیزات و ماشین‌آلات و افزایش راندمان تولید و کاهش هزینه ناشی از خرابی‌ها می‌شود.

ویژگی‌های اصلی سیستم:

  • مدیریت اطلاعات ماشین‌آلات و تجهیزات
  • مدیریت فعالیتهای نتپیشگیرانه و براساس شرایط
  • مدیریت درخواستهای تعمیرات اضطراری
  • برنامه ریزی و مدیریت دستورکارهای پیشگیرانه
  • ثبت گزارشات اقدامات تعمیرات و نگهداری
  • دریافت گزارشات تحلیل تعمیرات و نگهداری
  • ایجاد پایگاه دانش درخصوص علل ایجادخرابی و نحوه رفع آن و… جهت تعمیرات بعدی

این سیستم فرایندهای مربوط به تعمیرات اضطراری یا پیشگیرانه و مبتنی بر شرایط را مدیریت می‌کند. یکپارچگی و ارتباط آن‌لاین با زیرسیستم‌های منابع انسانی، تولید و خرید و تدارکات از دیگر ویژگی های این سیستم است که روند نگهداری و تعمیرات را در سطح سازمان تسهیل می کند.
تمامی اطلاعات شناسنامه‌ای تجهیزات و ماشین آلات در این سیستم ثبت شده است و به کمک ساختار درختی امکان ثبت عملیات مربوط به تعمیرات را در سطح قطعات هر دستگاه فراهم می‌کند.
این سیستم از قسمت‌های اطلاعات پایه، تعمیرات اضطراری، فعالیت‌های پیشگیرانه، تعمیرات شرطی و مدیریت دانش نت تشکیل شده است.
اطلاعات پایه: در این زیرسیستم اطلاعاتی همچون شناسنامه تجهیزات و ماشین‌آلات، تیم‌های تعمیرات و نگهداری، سطح‌بندی دستگاه‌ها، پارامترهای نگهداری و تعمیرات و فعالیت‌های لازم در تعمیرات تعریف می‌شود.
تعمیرات اضطراری: در این قسمت امکان صدور درخواست خدمات نگهداری و تعمیرات توسط واحدهای مختلف کارخانه و صدور دستور کار بر اساس درخواست‌ها و مدیریتشان وجود دارد.
فعالیت‌های پیشگیرانه : در این زیرسیستم امکان برنامه‌ریزی و انجام فعالیتهای پیشگیرانه بر مبنای متوسط زمان پیش بینی شده وجود دارد. زیرسیستم این کار را با در نظر گرفتن تقویم کاری و آمار کارکرد ماشین‌آلات انجام می‌دهد .
تعمیرات شرطی : در این زیرسیستم نتایج بازرسی تجهیزات مثل نتایج اندازه‌گیری، مشاهدات و … ثبت و بر اساس این نتایج دستور تعمیر ماشین آلات (در صورت نیاز) صادر می‌شود.
مدیریت دانش نگهداری و تعمیرات : در این زیرسیستم علل و نشانه‌های خرابی و راهکارهای رفع آن ثبت می‌شود در این زیرسیستم یک Knowledge Basee قوی برای استفاده از آن در دوره‌های بعدی توسط متخصصین نگهداری و تعمیرات فراهم شده است
گزارشات : در این قسمت امکان تهیه‌ی گزارشات آمار توقفات فنی ماشین آلات برحسب توقفات با برنامه و بدون برنامه، آمار علل خرابی دستگاه‌ها به تفکیک عوامل برقی، مکانیکی، تاسیساتی ، خلاصه کارکرد پرسنل تعمیر کار و … وجود دارد.

علل نیاز به سیستم:
۱- کنترل و نظارت بر کلیه فرآیندهای نگهداری و تعمیرات در سازمان
۲- گردآوری اطلاعات کامل در مورد ماشین آلات و تجهیزات و برنانه ریزی اقدامات نگهداری بر اساس آنها
۳- تسهیل در امور مربوط به مستند سازی و مدیریت مدارک ماشین آلات و تجهیزات جهت دسترسی آسان و سریع به آنها
۴- افزایش بازدهی فعالیتهای نگهداری و تعمیرات به جهت شفاف سازی و مدیریت آنها
۵۵- تسهیل در برنامه ریزی فعالیتهای نگهداری و تعمیرات و کاهش توقف در تولید به علت خرابی ماشین آلات

اطلاعات پایه تولید و مهندسی محصول

مدیریت فرآیندهای کسب و کار

بودجه

0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *

Fill out this field
Fill out this field
الرجاء إدخال عنوان بريد إلكتروني صالح.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

القائمة