سفارشی سازی

یکی از اساسی ترین درخواست‌های سازمانها سفارشی‌سازی سیستم نرم افزاری است که دارای فرایندها یا کارکردهای خاصی هستند که در چارچوب فرایندهای استاندارد سیستم ERP قابل پیاده‌سازی و بهره‌برداری نیست.

به منظور ايجاد تغييرات لازم در سيستم و منطبق‌سازي نرم‌افزار با فرآيندهاي وضع بهبود يافته سازمان مشتری فرایند سفارشی­سازی اجرا می­شود.

فعالیت­های فرآیند سفارشی­سازی به شرح زیر است:

  1. ايجاد نمايه (Prototype) براي صفحاتي که نياز به تغيير دارند:

 به منظور شبيه‌سازي بهتر تغييرات مورد نياز در سيستم، صفحات کاربري (User Interface) نرم‌افزار در بخش­هايي از سيستم که نياز به تغييرات دارند آماده و ارائه مي­شوند

  1. يکپارچه‌سازي منطقي سيستم جديد :

نمايه سيستم جديد در اين مرحله مورد بازبيني و ارزيابي تحليل گران و طراحان قرار گرفته و ايرادها و نواقص احتمالي برطرف مي‌شود.

  1. مستند‌سازي :

مستند واسط کاربري که تمامي مشخصات فني صفحات را در بر مي‌گيرد به منظور ارائه به کارفرما در اين مرحله ايجاد مي­شود. اين مستند علاوه بر شکل ظاهري صفحات، کارکرد هر صفحه و منطق کاري هرصفحه را در بر مي­گيرد.

  1. سفارشي‌سازي :

دراين گام  براساس مستند داخلي واسط کاربري ايجاد شده و ابزارهاي موجود در شرکت، نرم‌افزار توسط تيم مهندسي نرم‌افزار شرکت راي­دانا سفارشي‌سازي مي­شود.

  1. انجام تستα :

انجام تست کامل و جامع سيستم در داخل شرکت راي دانا، توسط تيم تست و پشتيباني شرکت راي­دانا انجام مي­شود. تست سناريوهاي واقعي شناسايي شده در فاز‌هاي قبلي در اين مرحله مورد استفاده قرار مي­گيرد.

 علاوه بر این امکان اتصال و یکپارچگی با سامانه‌های دیگر سازمان از طریق وب‌سرویس، و حتی گسترش و توسعه سیستم توسط شرکتهای ثالث به صورت نامحدود توسط تیم رای­داناوجود دارد که موجب می­شود  سیستم ERP به راحتی با سامانه­های دیگر به عنوان یک سیستم یکپارچه قابل بهره­وری کاربر باشد.

مزایا و ارزش­های کسب شده از فاز سفارشی­سازی :

  • بهبود تجربه مشتری در استفاده از سیستم
  • تطابق هرچه بیشتر سامانه با نیاز مشتری
  • بهبود سیستم ERP موجود بر اساس نیازهای جدید سازمان­ها
  • استفاده از سیستم مطابق نیازمندی مشتری در کوتاه­ترین زمان ممکن
  • در دست داشتن سیستم یکپارچه جامع با سامانه­های دیگر
فهرست